Daniel Lismore jest  niestandardowym rzeźbiarzem, maksymalistą. Nie lubi określenia „performer”, woli przedstawiać się jako "żywe dzieło sztuki". Dzięki kreatywnym działaniom Starego Browaru będziemy mieli szansę poznać artystę osobiście. Na wystawie z okazji 16. urodzin poznańskiego centrum zostaną pokazane unikatowe rzeźby - sobowtóry artysty, ubrane w eklektyczne kostiumy jego autorstwa. Część z nich Lismore stworzył specjalnie dla Starego Browaru.

Chcieliśmy, żeby bohaterem naszej urodzinowej wystawy był twórca, którego trudno zamknąć w ramy definicji, “odporny” na metki - mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

Daniel Lismore kocha sztukę popularną, kicz, w dzieciństwie oglądał setki filmów sci-fi i był fanem serialu “Star Trek”. Jednocześnie posiada wielką wiedzę dotyczącą historii sztuki, designu, wiele nauczył się od swoich dziadków, antykwariuszy. Ten melanż historii i popkultury odbija się w całej jego twórczości. To świetnie współgra z tożsamością samego Browaru, gdzie historia i nowoczesność od 16 lat są w nieustannym dialogu.

Lismore ma na swoim koncie współpracę z takimi osobowościami, jak Vivienne Westwood i Naomi Campbell, a także z tak znanymi markami, jak np. H&M, Mastercard czy Bulgari.

Be yourself, everyone else is already taken - to zarówno życiowa dewiza Daniela Lismore’a, jak i tytuł wystawy prac, która od 2016 roku przemierza świat. Rzeźby stworzone z tkanin, biżuterii i najróżniejszych fascynujących go przedmiotów, nie różnią się niczym od strojów, w których codziennie wychodzi z domu.

Mogę powiedzieć, że od 15 lat nie przeżyłem dnia, który mógłbym nazwać typowym - mówi Lismore. - Moja twórczość karmi się tą różnorodnością.

Wielkim fanem twórczości artysty jest David Beckham. Z kolei amerykański "Vogue" nazwał Lismore'a "najbardziej ekscentrycznym człowiekiem Londynu". Z kolei Wojciech Piotr Onak, kurator wystawy Lismore’a w Starym Browarze, mówi:

Daniel to wyzwolenie umysłu, zamknięcie ciała i chęć bycia projektem bardziej niż człowiekiem.

5 listopada, dokładnie w 16. rocznicę otwarcia Starego Browaru, Daniel Lismore osobiście otworzy poznańską wystawę. To niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się jego pracom z bliska. A przede wszystkim poznać… żywe arcydzieło.

 

“Jestem dziełem sztuki” Daniel Lismore - wystawa na 16. urodziny Starego Browaru

Wernisaż: 5 listopada, wtorek, godz. 19:00

Wystawa czynna do 29 lutego 2020, codziennie, godz. 12:00 - 20:00

Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar w Poznaniu

Bilety: 10 zł