Daniel Radcliffe prawdopodobnie już do końca kariery będzie kojarzony z serią hitowych filmów o Harrym Potterze, w których wcielił się w tytułową rolę. Trudno uwierzyć, że było to prawie 17 lat temu! Daniel Radcliffe po raz pierwszy zagrał w filmie o przygodach małego czarodziej, mając zaledwie 11 lat. Aktor na pewno nie spodziewał się, że tyle lat po filmowym debiucie, będzie rozpoznawalny na całym świecie. Niewielu jednak wie, jak aktorowi udało się wygrać rolę czarodzieja. Przesłuchania odbyły się w 2001 roku.Daniel Radcliffe miał za zadanie na castingu odegrać scenę znaną z pierwszej części przygód, podczas której wraz z Hagridem oglądają smoka wykluwającego się z jajka. A my mamy nagranie z jego castingu!

Daniel Radcliffe chociaż zaczął przygodę z małym czarodziejem w wieku 11 lat, to przyznał, że jego role w późniejszych częściach Harry’ego Pottera, np. w „Księciu Półkrwi” (6. część filmowych przygód czarodzieja) były wielką aktorską pomyłką, bo wiele scen kręcił po pijanemu lub na kacu. Marzył tylko o jednym: żeby uwolnić się od wizerunku czarodzieja w okularach.

Zacząłem pić, zanim osiągnąłem pełnoletność. W pewnym momencie potrafiłem czerpać przyjemność z życia wyłącznie po paru głębszych. Na planie uchodziło mi to na sucho, bo w Hollywood nikt nie zwraca uwagi na wstawionego nastolatka” - wyznał w jednym z wywiadów Radcliffe. 

Dziś Daniel Radcliffe kończy 28 lat, a my z tej okazji przypominamy nagranie, od którego wszystko się zaczęło...:

» PRZECZYTAJ TAKŻE: DANIEL RADCLIFFE, EMMA WATSON, RUPERT GRINT 20 lat temu wydano pierwszą część przygód Harry'ego Pottera. Co dziś robią bohaterowie serii?