Kim żona Zenka Martyniuka? Takie pytanie już od lat zadaje sobie wielu fanów najpopularniejszego wokalisty disco polo. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Autor przeboju "Przez Twe Oczy Zielone" dość mocno chroni swoje życie prywatne i rzadko wypowiada się publicznie o swojej życiowej partnerce. Ani Zenek, ani jego małżonka, nie są też zbyt aktywni w mediach społecznościowych. Mimo to, zainteresowanie dziennikarzy i internautów Danutą Martyniuk w ostatnim czasie stale rośnie. Wszystko za sprawą premiery filmu "Zenek", inspirowanego biografią piosenkarza. Sprawdź, co wiemy o żonie Zenona Martyniuka.

Kim jest żona Zenka Martyniuka?

Zenon i Danuta Martyniukowie są razem już od ponad 30 lat. Poznali się podczas majówki, na lokalnej potańcówce w Grabowcu (woj. lubelskie). Z opowieści lidera zespołu Akcent wynika, że podczas pierwszego spotkania ze swoją przyszłą żoną przedstawił się jej imieniem... Krystian. Z kolei Danuta miała mu oświadczyć, że ma na imię... Kinga. Zdaniem wokalisty, panowała wtedy moda na zmienianie swoich imion. Doprowadziło to jednak do dość zabawnej i jednocześnie krępującej sytuacji. Gdy Zenek przyszedł po raz pierwszy pod wskazany przez Danusię adres, drzwi otworzyła mu jej matka. Gdy Zenek powiedział do kogo przyszedł, kobieta zakomunikowała mu, zgodnie z prawdą, że żadna Kinga tam nie mieszka.

Para wzięła się ślub 4 lutego 1989 roku. 1 sierpnia tego samego roku przyszedł na świat ich syn, Daniel Martyniuk. Zenek i jego żona mają jedną wnuczkę o imieniu Laura, która urodziła się w 2019 roku.

Danuta Martyniuk - życie prywatne i zawodowe

Danuta Martyniuk pochodzi z Bielska Podlaskiego. Aktualnie razem ze swoim sławnym mężem i Cziką, suczką rasy maltańczyk, mieszka w Białymstoku. Z zawodu jest pielęgniarką. Wielu fanów Zenka Martyniuka zastanawia się, czym jego żona zajmuje się na co dzień. Nie jest tajemnicą, że jest ona główną dysponentką wielomilionowego majątku swojego męża. Od wielu lat zajmuje się jego finansami i inwestycjami, dlatego powszechnie uważa się, że to właśnie Danusia w dużej mierze stoi za spektakularnym sukcesem Zenka na scenie disco polo.

Zobacz najnowsze zdjęcia żony Zenka Martyniuka, Danuty, już teraz w naszej GALERII.