Danuta Stenka jest jedną z tych aktorek, które skupiają się bardziej na zobowiązaniach zawodowych niż brylowaniu na salonach. Gwiazda znana jest z wielu znakomitych ról: zarówno teatralnych, jak i filmowych. Pojawiła się w takich produkcjach, jak Szczęśliwego Nowego Jorku, Quo Vadis, Chopin. Pragnienie Miłości, Nigdy w Życiu, PitBull, Lejdis, Bejbi Blues, Chemia, Dzieci Ireny Sendlerowej i wielu innych. 

Danuta Stenka unika także skandali. Jej mężem od wielu lat jest Janusz Grzelak. Aktorka ma dwie córki: 23-letnią Paulinę oraz 6 lat młodszą Wiktorię. Jak podkreśliła w jednym z wywiadów stara się nie ingerować w życie dzieci, bo chce, żeby były samodzielne.

Danuta Stenka to także osoba, które nie boi się tematów tabu. Przyznała się - jako jedna z niewielu osób w show-biznesie - do depresji. Narzekała również, że w Polsce 50-tka to dla artysty często aktorska śmierć, gdyż nie jest angażowany w zbyt wiele nowych projektów.

Gwiazda lubi także dbać o swój wygląd. Dwa lata temu mówiło się o tym, że aktorka stosuje popularną wśród gwiazd dietę pudełkową. Co jakiś czas stara się również zaskakiwać swoich fanów metamorfozami. Nie inaczej było w trakcie niedawnej premiery filmu Nowy Świat. Danuta Stenka pojawiła się na niej odmieniona: na jej głowie fani zobaczyli nową fryzurę, z grzywką opadającą na czoło.

Jak podoba Wam się Danuta Stenka w nowym wydaniu?