Danuta Stenka kończy dziś 55 lat, ale - jak zobaczycie w naszej GALERII - czas w ogóle jej nie zmienia. Jej klasa jest ponadczasowa, a styl, choć się zmienia, to wciąż inspiruje.

Danuta Stenka zapisała się w sercach Polaków rolami w takich produkcjach, jak serial telewizyjny "Boża Podszewka" oraz filmy "Chopin. Pragnienie Miłości" czy "Nigdy w Życiu". Zagrała także w "Katyniu" Andrzeja Wajdy, w kryminale "Uwikłanie", a ostatnio w "Kamieniach na Szaniec" i "Bejbi blues".

Stenka jest także aktorką teatralną. To właśnie role na scenie przyniosły jej największe uznanie oraz wielką sławę. Występowała u Warlikowskiego, Jarzyny i Englerta.

ZOBACZ TAKŻE: Odszedł Andrzej Wajda. Poznaj pięć kobiet jego życia. Najważniejszą była córka.

Danuta Stenka ma na swoim koncie takie nagrody, jak Orzeł (dwie statuetki) i Złota Kaczka, odcisnęła swoje dłonie na słynnej Alei Sław w Międzyzdrojach. Aktorka regularnie gości na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Ostatnio aktorka zaskoczyła, obcinając włosy na tzw. jeżyka. Króciutka fryzura podkreśliła szlachetne rysy twarzy gwiazdy, która z wiekiem zdaje się jeszcze bardziej intrygować.

Danucie Stence z okazji 55 urodzin życzymy wszystkiego, co najlepsze!