We wtorek, 28 lutego po południu, w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie odbył się pogrzeb Danuty Szaflarskiej, polskiej legendy kina. Aktorkę, która przez 80 lat podbijała serca widzów kinowych i teatralnych, pożegnały tłumy warszawiaków oraz artyści, którzy postanowili towarzyszyć Szaflarskiej w jej ostatniej drodze. Oprócz nich nie zabrakło także polityków, w tym byłego prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego.

ZOBACZ: DANUTA SZAFLARSKA Od Powstania Warszawskiego po najwyższe laury!

Kto przybyła na pogrzeb Danuty Szaflarskiej?

W uroczystości żałobnej kultowej już aktorki wzięła udział najbliższa rodzina, przyjaciele, największe gwiazdy show-biznesu oraz znani politycy. Pojawili się na nim m.in. były prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Danuta Stenka, Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Małgorzata Kidawa-Błońska, Magdalena Łazarkiewicz, Marzena Rogalska, Maja Ostaszewska, Kasia Adamik, Magdalena Cielecka, Olgierd Łukaszewicz, Michał Żurawski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Maja Komorowska.

Nabożeństwo żałobne w intencji Danuty Szaflarskiej rozpoczęło się o godzinie 13:00. Druga część ceremonii odbyła się w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, gdzie została złożona urna z prochami Szaflarskiej.

Przypomnimy, Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego 2017 roku. Wybitna polska aktorka miała 102 lata. Informację o śmierci artystki jako pierwszy podał na swoim profilu na Facebooku TR Warszawa.

CZYTAJ TEŻ: DANUTA SZAFLARSKA Aktorka zostawiła po sobie majątek o wartości 1 mln złotych!

W 2007 Danuta Szaflarska została nagrodzona wyróżnieniem dla najlepszej aktorki podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie „Pora umierać”. Wcześniej dwukrotnie, w latach 1991 oraz w 1993, zdobyła na tym właśnie festiwalu wyróżnienie dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Aktorkę nagrodzono także Złotą Kaczką 2008 dla najlepszej aktorki stulecia (!) kina polskiego.

8 marca 2008 Danuta Szaflarska odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. W 2015 roku aktorka otrzymała Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski.

Szaflarska wychowała kilka pokoleń swoich widzów. Na scenie i ekranie była obecna i aktywna rekordowo długo bo aż przez 80 lat! Będzie nam jej brakować.