W niedzielę popołudniu zmarła nestorka polskiego kina i teatruDanuta Szaflarska. Artystka była jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny teatralnej i ekranu. Co więcej, niemal do samego końca była w doskonałej formie, co dało jej tytuł najstarszej etatowej aktorki na świecie. Z pracy zrezygnowała po 8 dekadach aktywności zawodowej w wieku 101 lat! Od dnia jej śmierci zaczęły pojawiać się spekulacje dotyczące tego, na kiedy zostanie wyznaczona data jej pogrzebu. Teraz w mediach pojawiły się też informacja o spadku, który po sobie zostawiła. Co się na niego składa?

ZOBACZ: KRYSTYNA SIENKIEWICZ Znane są szczegóły dotyczące jej pogrzebu

Danuta Szaflarska pozostawiła po sobie m.in. mieszkanie w centrum Warszawy oraz mały domek w rodzinnych Komarzyskach. Jak donosi Super Express, obie te nieruchomości, wraz z ich wystrojem i wyposażeniem, wyceniono na milion złotych. Majątek po zmarłej aktorce odziedziczą jej dwie córki oraz dwoje wnucząt.

Zdawać by się mogło, że taka suma nie zwala z nóg. Szczególnie w przypadku kogoś, kto aktywnie pracował przez 80 lat! Aktorka mogła co prawda zarabiać więcej niż dostawała, ale nigdy nie ciągnęło jej do komercyjnych projektów. Jak powiedział jeden z jej przyjaciół, „Danusia nie lubiła reklamy, nie lubiła rozgłosu, była niezwykle skromną osobą.”

Stąd pewnie fakt, że mimo, iż Szaflarską "stać było na kilka willi i życie w luksusach", ta jednak wolała skromne życie z dala od skandali, rozgłosu, autoreklamy i taniej sławy.

POLECAMY: DANUTA SZAFLARSKA Od Powstania Warszawskiego po najwyższe laury!

O majątku Szaflarskiej będzie pewnie teraz przez kilka dni głośno. Niedawno do mediów wyciekły też informacje o tym, jaki spadek zostawiła po sobie zmarła ostatnio inna aktorka, Krystyna Sienkiewicz. Ta miała pozostawić w spadku majątek wart 3 miliony złotych!

Pogrzeb Krystyny Sienkiewicz został zaplanowany na dziś, na godzinę 14.00.

Co do pochówku Danuty Szaflarskiej -  żadne ustalenie nie są jeszcze znane.