Daria Zawiałow jest dziś bez wątpienia jedną z najciekawszych żeńskich postaci na polskiej estradzie. Jej talent i charyzmę z roku na rok docenia zresztą coraz szersze grono fanów. Ponad pół miliona słuchaczy miesięcznie w serwisie Spotify, prestiżowe nagrody, radiowe hity, współprace z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej i dwie platynowe płyty - te osiągnięcia mówią same za siebie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jej niewątpliwy sukces jest efektem wielu lat pracy, uporczywych starań, a także serii niepowodzeń. O swojej walce o muzyczne marzenia opowiedziała w listopadowym numerze "Elle", którego jest okładkową gwiazdą.

Daria Zawiałow w "Elle" o początkach kariery

28-letnia dziś wokalistka próbowała swoich sił na scenie praktycznie od dzieciństwa. Na swoim koncie ma udział w "Od przedszkola do Opola", "Szansie na Sukces", "Mam talent!" i "X Factorze". Śpiewała także w chórkach u Maryli Rodowicz.

- To sukcesy upewniły Cię, że idziesz właściwą drogą? - pyta Agnieszka Prokopowicz.

- To była wieloletnia walka o marzenia, po prostu nie poddawałam się i chciałam się sprawdzać. Może kierowała mną dziecięca, naiwna odwaga? - zastanawia się Daria.

Zawiałow nie ukrywa, że zanim zaczęła robić prawdziwą karierę w show-biznesie, jej życie wcale nie było różowe.

- Na mojej drodze były zarówno sukcesy, jak i porażki. Był taki czas, że musiałam śpiewać na weselach, by się utrzymać. Nie wszystko było przyjemne. Przez 10 lat ciężko pracowałam, żeby wydać pierwszą płytę - zdradza w "Elle".

Artystka dostrzega jednak także dobre strony faktu, że nie udało się jej błyskawicznie zaistnieć na polskim rynku muzycznym.

- Z perspektywy czasu cieszę się, że to tyle trwało, bo jako nastolatka nie miałam zbyt wiele do powiedzenia, nie wiedziałam, czego chcę. Poza tym każda porażka była dla mnie wówczas ogromną lekcją pokory. Nawet jeśli było mi źle, to i tak miałam w sobie siłę, by po upadkach podnosić się i iść dalej. Nigdy nie pozwalałam sobie zwątpić w marzenia. Jednocześnie naprawdę nie miałam pewności, że będę śpiewać. Po prostu konsekwentnie szłam w tę stronę - dodaje.

Cały wywiad z Darią Zawiałow można przeczytać w listopadowym wydaniu magazynu "Elle", który od dziś jest już dostępny w sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ: Daria Zawiałow - kim jest prywatnie i zawodowo?