Bardzo smutne wieści z Krakowa. W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski, czyli odtwórca roli Arnolda Boczka w popularnym serialu komediowym "Świat według Kiepskich". Informację o śmierci aktora podał jako pierwszy za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarz RMF FM, Marek Balawajder. Doniesienia potwierdził następnie w rozmowie z rozgłośnią radiową Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, gdzie odszedł aktor.

- Nie żyje Dariusz Gnatowski. Zmarł w szpitalu Dietla w Krakowie. Fantastyczny, dobry, ciepły człowiek. Olbrzymi smutek. R.I.P. - napisał Balawajder na Twitterze.

Dariusz Gnatowski - przyczyna śmierci

Jak udało się nieoficjalnie ustalić redakcji serwisu informacyjnego RMF24, Dariusz Gnatowski "miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową".

Dariusz Gnatowski - życie prywatne

Dariusz Gnatowski przyszedł na świat 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Wychowywał się w Zabrzu. W późniejszych latach mieszkał we wsi Gorzków koło Weliczki. W 1990 roku ożenił się z Anną Wach. Para doczekała się jednego dziecka. Ich córka ma na imię Julia. Aktor chorował na cukrzycę typu 2.

Dariusz Gnatowski - kariera

Dariusz Gnatowski był dyplomowanym aktorem. W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Jego debiut teatralny miał miejsce 20 grudnia 1986 roku - wystąpił w roli Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru STU w Krakowie. 

W 2016 roku otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia: Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" oraz Odznakę "Honoris Gratia" przyznaną przez Prezydenta Krakowa.

W "Świecie według Kiepskich" występował niemal nieprzerwanie od 1999 roku. W ostatnich latach można go było oglądać też m.in. w spektaklu telewizyjnym "Igraszki z diabłem" i serialu "Pasjonaci". Na swoim koncie miał też liczne role w popularnych produkcjach telewizyjnych i kinowych, takich jak "Sara", "13 Posterunek", "Ogniem i mieczem" oraz "Na dobre i na złe".

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Gnatowski o walce z chorobą. Groziła mu amputacja nogi