Dariusz Gnatowski przez większość telewidzów zostanie zapamiętany jako odtwórca roli sympatycznego Arnolda Boczka w serialowym hicie Polsatu "Świat według Kiepskich". Nie wszyscy jednak wiedzą, że od połowy lat 80. aktor regularnie występował na deskach teatru, głównie krakowskiej Sceny STU. Można go było podziwiać m.in. jako Cześnika w "Zemście", Lebiadkina w "Biesach", Ciąg-Dmuchanowskiego w "Rewizorze" i Walpurga w "Wariacie i Zakonnicy".

W ciągu kilkudziesięciu lat kariery Darek Gnatowski nawiązał wiele przyjaźni ze znanymi postaciami ze świata kultury i show-biznesu, którzy teraz dzielą się publicznie wspomnieniami na jego temat.

Przyjaciele żegnają Dariusza Gnatowskiego

- Jest ciężko kiedy Przyjaciele odchodzą...A to był piękny, dobry Przyjaciel! Wielkiego serca i inteligencji! Żegnam Cię Darku... - napisał na Instagramie Piotr Cyrwus.

Aktor podzielił się także z internautami archiwalnym zdjęciem ze swoim zmarłym przyjacielem.

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Gnatowski nie żyje. Arnold Boczek z "Kiepskich" miał 59 lat

Swojego kolegę z planu serialu "Świat według Kiepskich" wspomniała też za pośrednictwem mediów społecznosciowych Joanna Kurowska.

- Odszedł mój serdeczny kolega Darek Gnatowski. Och, jaki to był wspaniały kompan. Opowiadał dowcipy po góralsku z akcentem nie do podrobienia. Był przy tym skromny i życzliwy życzliwością jaka już dzisiaj jest na wymarciu. Nikomu nie zazdrościł. O swoich kolegach z Krakowa, Treli, Peszku, Stuhrze, mówił z niekłamanym podziwem. W naszym środowisku to rzadkość. Nie wartościował się, odbierając wartość innym. Nie musiał. Miał kręgosłup. Lubiliśmy się. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że jak przyjadę na plan "Kiepskich" w styczniu , to nie usłyszę: "Joaśka, jak już se tam zagrasz to swoje, to zejdź se na dół w hotelu na piwko". Chyba się już Gnatu kochany nie napijemy - napisała aktorka.

- Myślałam, że w tym roku worek ze smutkiem już mam zawiązany... A jednak. Darku, będzie mi Ciebie brakować. Bardzo. Niech ten rok już se pójdzie. W MORDĘ JEŻA - dodała.

Pamięć Dariusza Gnatowskiego uczcił także aktor Marcin Zacharzewski, znany m.in. z serialu "Na Wspólnej' oraz roli Alexa w filmie "Pętla" w reżyserii Patryka Vegi.

- Dziś nie umiem dobrać właściwych słów... Odszedł mój przyjaciel, kolega z garderoby, sąsiad... Będzie mi Ciebie brakowało Dareczku... R.I.P - napisał na swoim instagramowym profilu.

Raper i producent muzyczny Łukasz Rostkowski, znany pod pseudonimem L.U.C., podziękował aktorowi za występ w teledysku do jego utworu "Iluzji Łąka".

Najpierw Wojciech Pszoniak a dziś smutna wiadomość o śmierci kolejnego aktora Dariusza Gnatowskiego, który kilka lat temu zaszczycił nas swoją osobowością w klipie do utworu "Iluzji Łąka". Dariusz kojarzył się nam z komediami, ale zarazem był bardzo kumatym, wrażliwym i ciepłym człowiekiem otwartym na wariactwa i eksperymenty artystyczne. Żegnaj kumplu z leśnej łąki i dziękuję, że byłeś z nami i mi nie poucinałeś palców na tym pieńku! Dzięki Mateusz Głowacki, że nas poznałeś. RIP Boczku! - czytamy na Instagramie.