Dawid Celt, który urodził się 29 listopada 1985 roku w Częstochowie, to wielokrotny medalista mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Jego pierwszym trenerem był Józef Celt - ojciec oraz były zawodnik. Początkowo częstochowianin łączył zajęcia tenisowe z treningami piłki nożnej. Ostatecznie Celt wybrał "biały sport". Najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP był we wrześniu 2011, wówczas zajmował 852. miejsce. Niestety, dobrze zapowiadającą się karierę zatrzymała poważna kontuzja.  

SPRAWDŹ: Agnieszka Radwańska urodziła! Tenisistka przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko

Po zakończeniu profesjonalnej kariery Dawid Celt nie porzucił zawodowego sportu. Ukończył studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne oraz zajął się trenowaniem młodych adeptów tenisa. Były gracz klubu WKT Mera został także sparingpartnerem kobiecej reprezentacji Polski w Pucharze Federacji, której od 2018 roku jest kapitanem. Od pewnego czasu 34-latek jest również ekspertem i komentatorem tenisowym Telewizji Polskiej i Eurosportu. 

Kim jest Dawid Celt - mąż Agnieszki Radwańskiej?

- Jak znalazłam Dawida? Miałam szczęście. Poznaliśmy się w pracy, a potem stopniowo do siebie zbliżaliśmy. Miałam 24 lata, nie byłam zdesperowana, nie szukałam męża. I co ważne, nie musiałam w imię związku zrezygnować z tenisa. Moje życie osobiste nie ma wpływu na to, co dzieje się w sporcie - mówiła Radwańska kilka lat temu o początkach znajomości ze swoim przyszłym mężem w rozmowie z magazynem "Gala". 

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt, który był wieloletnim sparingpartnerem i drugim trenerem "Isi", zaczęli spotykać się w 2013. Po czterech latach znajomości, 22 lipca 2017 roku zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. Sakramentalne "tak" tenisowa para powiedziała sobie podczas uroczystej ceremonii w krakowskiej Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa. Ślubu udzielił zaprzyjaźniony z rodziną Radwańskich ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

Trzy lata po zawarciu związku małżeńskiego, 25 lipca 2020 na świat przyszedł pierwszy syn Agnieszki i Dawida, który otrzymał imię Jakub. 

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Radwańska: "On jest moim narzeczonym, współpracownikiem i przyjacielem. Nie mamy przed sobą tajemnic" [WYWIAD]