Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje. O śmierci byłego pięściarza poinformował w piątek na Twitterze dziennikarz i promotor bokserski, Mateusz Borek. Jak potwierdził rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej, były młodzieżowy mistrz świata organizacji WBC, WBFed i IBC w wadze półciężkiej sam odebrał sobie życie w celi aresztu śledczego na Białołęce w Warszawie. Sprawę śmierci sportowca bada prokuratura.

- Dawid Kostecki powiesił się na prześcieradle - powiedziała Elżbieta Krakowska. 

Kim był Dawid Kostecki zawodowo?

Dawid Kostecki w świecie sztuk walki znany był pod pseudonimami "Cygan" oraz "Polish Gipsy". Największe sukesy odnosił w latach 2004-2011. Na swoim koncie miał 41 stoczonych walk, z których wygrał 39. W marcu 2015 roku ujawniono, że podczas przegranej walki z Andrzejem Sołdrą w listopadzie 2014 roku korzystał z niedozwolonego dopingu, za co ostatecznie został zawieszony na dwa lata. Kostecki nigdy ie przyznał się do stosowania dopingu. Następnie zapowiedział rozpoczęcie przygody z mieszanymi sztukami walki (MMA). Zanim jednak doszło do jego pierwszej walki, trafił w ciężkim stanie do szpitala w Rzeszowie.

Kim był Dawid Kostecki prywatnie?

Dawid Kostecki urodził się 27 czerwca 1981 roku w Rzeszowie jak syn Roma i Polki. Jego ojciec, Jan "Bakro" Szoma, był dżudoką występującym w klubie Walter Rzeszów. "Cygan" miał żonę, Edytę, z którą doczekał się czterech synów. Po raz pierwszy został ojcem jeszcze jako nastolatek. Ostatnie lata życia spędził w więzieniu. Odbywał karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzanie podatku VAT oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zobacz zdjęcia Dawida Kosteckiego w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Hanna Dunowska nie żyje. Kim była prywatnie i zawodowo?