Dawid Kubacki intensywnie przygotowuje się do pierwszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które zaplanowano na koniec listopada w Wiśle. Wiele wskazuje jednak na to, że nie tylko rywalizacja o Kryształową Kulę będzie zaprzątać głowę mistrza świata z Seefeld w najbliższym czasie.

Dawid Kubacki po raz pierwszy zostanie ojcem!

30-letni skoczek w sobotę po zdobyciu złotego medalu w Letnich Mistrzostwach Polski podzielił się z fanami oraz mediami wesołą nowiną.

- Dobrze by było, aby końcówka roku, w okolicach Świąt, była luźniejsza. W tym okresie zostanę tatą i dobrze byłoby być w tym czasie w domu. Nie towarzyszy mi związany z tym duży stres, ponieważ zostało jeszcze trochę do rozwiązania. Modlę się tylko, by wszystko było w porządku. Na ten moment wszystko na to wskazuje - oznajmił Kubacki w rozmowie z portalem Skijumping.pl

Olimpijczyk z Soczi oraz Pjongczang zdradził, że wraz z żoną znają już płeć swojego pierwszego dziecka. 

- Znamy płeć dziecka, będzie to dziewczynka. Czy to przyszła skoczkini? Za wcześnie, żeby rozmawiać o takich rzeczach... Dziecko samo musi chcieć uprawiać sport, bo inaczej to nie ma sensu. Przymuszanie dziecka nigdy nie da efektu oczekiwanego przez rodzica- dodaje. 

Przypomnijmy, że żoną Dawida Kubackiego jest Marta Majcher. Para zaręczyła się w połowie sierpnia 2018 roku podczas wspólnych wakacji w Egipcie, a niespełna rok później stanęła na ślubnym kobiercu. 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki ożenił się z Martą Majcher. Na ślub skoczka przyszli Kamil Stoch i Maciej Kot