Dawid Kubacki został tatą! Radosną nowinę jako pierwszy we wtorek przekazał "Tygodnik Podhalański". Według ustaleń lokalnych dziennikarzy, 29 grudnia w szpitalu w Nowym Targu żona skoczka, Marta Kubacka urodziła córeczkę. Dziewczynka otrzymała imię Zuzanna. - Mamy newsa, ale głośno nie mówcie, bo Dawid teraz skacze. W Nowym Targu urodziła mu się córeczka, Zuzanna. Ale sza! niech leci daleko - czytamy. 

Dawid Kubacki wraz z pozostałymi reprezentantami Polski aktualnie przebywa w Niemczech, gdzie we wtorek rozpoczął się 69. Turniej Czterech Skoczni. Przed rokiem 30-latek triumfował w niemiecko-austriackim cyklu, powtarzającym tym samym sukces Adama Małysza i Kamila Stocha. 

Pochodzący z Nowego Targu zawodnik tuż po zakończeniu inauguracyjnych zawodów TCS w Oberstdorfie, w których zajął 15. miejsce, zdradził, że o narodzinach swojej córeczki dowiedział się w trakcie serii próbnej. 

- Dziękuję za gratulacje. Z tego co wiem żona czuje się dobrze, córka też na razie nie protestuje. Wszystko jest ok, odpoczywają, potrzebują chwilę czasu dla siebie - powiedział świeżo upieczony tata.

Dawid Kubacki powitał na świecie córkę

Natomiast w późnych godzinach wieczornych na oficjalnym profilu mistrza świata z Seefeld pojawiło się pierwsze zdjęcie małej Zuzi, które już teraz możecie zobaczyć w naszej GALERII >>

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki ożenił się z Martą Majcher. Na ślub skoczka przyszli Kamil Stoch i Maciej Kot [ZDJĘCIA]