Dawid Kwiatkowski to kolejna gwiazda, która znalazła się pod wpływem nietypowego Kościoła. Wokalista, którego na Instagramie śledzi już przeszło 450 tys. użytkowników, do tej pory wykorzystywał swoje ogromne zasięgi i autorytet wśród polskich nastolatków głównie do promocji zdrowego odżywiania i udzielania swoim fanom porad związanych z problemami w szkole i domu. Ostatnio piosenkarz poszedł jednak o krok dalej i zdecydował się na zareklamowanie swoim odbiorcom organizacji religijnej LIFE Church Warsaw. W połowie stycznia na profilu trenera „The Voice Kids” znalazła się bowiem obszerna relacja wideo z nabożeństwa w warszawskim oddziale tego brytyjskiego Kościoła. Czy rodzice fanów 22-letniego artysty powinni mieć powody do niepokoju?

ZOBACZ: EWA BILAN-STOCH dostała pracę w telewizji! Co będzie robić?

Dawid Kwiatkowski dołączył do LIFE Church Warsaw

Czym jest Life Church Warsaw? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Sam Kościół określa się mianem "tętniącej życiem, wielokulturowej rodziny". Za tym enigmatycznym opisem stoi tzw. megakościół, czyli protestancki zbór założony w 1976 roku w Bradford na północy Anglii. Aktualnie Kościół ma swoje siedziby także w Belfaście, Leeds i - od niedawna - Warszawie. Kościół mocno stawia na dotarcie do swoich wiernych, zwłaszcza młodych ludzi, poprzez muzykę. Dawid Kwiatkowski na swoim Instagramie zareklamował zresztą pierwszy teledysk warszawskiego oddziału organizacji do pieśni "Jezus", który można już znaleźć na YouTube.

Czy Life Church Warsaw może stanowić zagrożenie dla młodzieży? Najczęściej powtarzające się zarzuty wobec takich zgromadzeń jak Kościół Life Church to odbieranie wiernych innym kościołom oraz oferowanie swoim członkom jedynie zewnętrznej pobożności i rozrywki, a nie głębszych przeżyć duchowych. Co sądzicie o zaangażowaniu idola polskich nastolatków w promocję organizacji religijnej?

Zdjęcia z relacji Dawida Kwiatkowskiego z niedzielnego nabożeństwa w Life Church Warsaw do sprawdzenia w naszej GALERII >>