Declan McKenna podzielił się nowym singlem "Daniel, You’re Still A Child" i ogłosił trasę promującą jego najnowszy album, "Zeros", w ramach której zagra także w Warszawie. Na koncercie w maju 2021 roku na pewno nie zabraknie hitów "Brazil" i "Why Do You Feel So Down", a także zupełnie nowego materiału.

Declan McKenna w Polsce 2021 - data, miejsce, bilety

Declan McKenna wystąpi 4 maja 2021 roku w warszawskim Klubie Proxima. Bilety w cenie 89 zł będą dostępne są sprzedaży na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Kim jest Declan McKenna?

Declan McKenna określany jest nową nadzieją brytyjskiej muzyki alternatywnej. Mimo młodego wieku, 21-letni artysta ma już na koncie album studyjny "What Do You Think About the Car?" z 2017 roku i występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, czy Lollapalooza. Jego twórczość jest porównywana do m.in. The Libertines czy Jamiego T, a sam Declan jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. W swoich utworach Declan porusza ważne tematy społeczne, dlatego często nazywany jest głosem młodego pokolenia.

Declan McKenna zadebiutował w 2015 roku singlem "Brazil", krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję. Singiel znalazł się na debiutanckiej płycie artysty, "What Do You Think About the Car?", wyprodukowanej przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, Florence and the Machine) i wydanej nakładem Columbia Records. Po premierze albumu Declan udał się w europejską trasę koncertową, występując przed zespołem Blossoms, podczas której zagrał także dwa koncerty w Polsce - w Warszawie i Poznaniu.

Teraz Declan przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty, "Zeros", której premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia 2020 roku. Album promują single "British Bombs", "Beautiful Faces" i "The Key to Life on Earth", gdzie w klipie wystąpił Alex Lawther znany z seriali "Black Mirror" i "The End of the F***ing World".

ZOBACZ TEŻ: Lana Del Rey debiutuje jako poetka. Część zysków ze sprzedaży wierszy przekaże na szczytny cel [AUDIO]