Skóra na szyi, dekolcie jest newralgicznym miejscem. Pozbawiona gruczołów łojowych ochraniających inne części ciała, dużo szybciej się ulega przesuszeniu, co jest równoznaczne z przyspieszonym starzeniem się. Dlatego dedykowana do tej części ciała pielęgnacja, masaże, dobre codzienne nawyki są niezbędne, aby nie było widać śladów upływającego czasu.

Codzienna pielęgnacja

Pamiętajmy, że kremy do twarzy nie zawsze są odpowiednie dla delikatnego naskórka na szyi i dekoltu. Pielęgnacja przeznaczona do cer suchej może się okazać zbyt ciężka, a do mieszanej i tłustej - niedostatecznie go nawilży. Dodatkowo delikatna skóra na szyi, z powodu ocierania się o ubranie z czasem staje się coraz wrażliwsza. Na krem dobrze tolerowany przez grubszą i znacznie odporniejszą skórę twarzy może reagować podrażnieniem, zaczerwienieniem, a nawet wysypką. Skóra szyi i dekoltu potrzebuje również ochrony przed promieniowaniem UV, dlatego nie kończmy aplikacji kremów z filtrem na podbródku.

Natura Bissé Inhibit Tensolift Neck Serum - intensywnie liftingujące serum na szyję i dekolt, które w widoczny sposób napina skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek, wyrównuje koloryt oraz definiuje kontur żuchwy i podbródka, wspomagając niwelowanie efektu “drugiej brody”. Zapewnia skórze gładkość, jędrność i promienność. Pojemność: 60 ml; cena: 1395 zł

 

Działania dodatkowe

Raz w tygodniu zróbmy piling szyi, który usunie zrogowaciały naskórek i umożliwi lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Aby nie podrażnić delikatnej skóry, wybierajmy preparaty drobnoziarniste lub enzymatyczne. Potem nałóżmy odżywczą maseczkę.

Natura Bissé Inhibit Tensolift Neck Mask -  maska intensywnie liftingująca na szyję i dekolt zawiera kwas  hialuronowy, który nawilża, jednocześnie ujędrniając i minimalizując zmarszczki. Kształt serca sprawia, że doskonale dostosowuje się zarówno do kształtu szyi, jak i dekoltu. W opakowaniu znajduje się 1 nasączona maska; cena: 110 zł.

 

We właściwym  kierunku

Odpowiedni kosmetyk należy również odpowiednio nałożyć. Nakładanie kremu na szyję i dekolt  powinno się odbywać wzdłuż przebiegu mięśni, czyli pionowo, kierujmy się od dołu ku górze i pod linią żuchwy w stronę uszu. Szyja to również skóra na karku! Aplikując krem pamiętajmy, by sięgnąć za głowę. Nakładając kosmetyk delikatnie, gładźmy szyję otwartą dłonią, a potem lekko go wklepujmy podciągając nieco naskórek, dzięki czemu zapobiegniemy opadaniu wiotczejącej z wiekiem skóry.

 


Menard Authent Neck Essence - aktywne serum spowalnia proces starzenia na poziomie komórek macierzystych oraz wzmacnia kolagenową strukturę skóry, redukując efekt wiotczenia dekoltu i zmniejszając widoczność linii na szyi. Komfortowy preparat o specyficznej ceramidowej konsystencji wspiera regenerację i odnowę skóry, niezbędne do utrzymania jej elastyczności, nawilżenia i młodości. Pojemność: 30 ml; cena: 1450 zł

Dobre nawyki

Starajmy się nie garbić i trzymać lekko uniesioną głowę. W dobie smartfonów zmarszczki na szyi powstają również w wyniku ich wielogodzinnego używania. Dbajmy o szyje również w czasie snu. Idealnym rozwiązaniem jest spanie na małej, twardej poduszeczce, przypominającej kształtem  wałek. Dzięki niej mięśnie zachowają naturalne ułożenie i skóra uchroni się od załamań, które utrwalone są niczym innym jak zmarszczki.