Kate Middleton od lat może pochwalić się szczupłą sylwetką, którą udało jej się odzyskać po każdym z trzech porodów. Zgodnie z królewskimi zasadami, księżna rzadko udziela wywiadów o swoim prywatnym życiu, a co dopiero o dokładnej diecie i wykonywanych ćwiczeniach. Jednak wiele źródeł bliskich Kate Middleton w rozmowach z mediami uchyliło rąbka tajemnicy na temat tego, jak żonie księcia Williama udaje się pozostać w formie. Sekretem nie są uwarunkowania genetyczne, ale rygorystyczny plan treningowy oraz specjalna dieta.

Dieta Kate Middleton

Kate Middleton po każdej z ciąż stosowała dietę Duncana, która podobno pozwoliła jej szybko zrzucić ciążowe kilogramy. Polega ona na niemal całkowitym zrezygnowaniu z węglowodanów na rzecz chudego białka, warzyw i zdrowych tłuszczów oraz olejów. Kiedy Kate nie jest na diecie Dukana, jej plan żywieniowy obejmuje połączenie owoców i warzyw z dużą ilością przeciwutleniaczy. Księżna unika nabiału, a rano i popołudniu pije koktajle zawierające spirulinę, jarmuż, matchę, szpinak, sałatę, kolendrę i jagody. 

Księżna Kate jada również potrawy z surowych składników, takie jak sałatki z arbuza, gazpacho, jagody goji, tabbouleh i ceviche.

„Kate ma już idealną sylwetkę, ale jej celem jest osiągnięcie promiennej skóry” - pisze Daily Mail.

Oprócz zdrowych śniadań i kolacji Kate, jada dosyć obfite obiady, najczęściej w towarzystwie rodziny. W menu brytyjskiej rodziny królewskiej często znajdują się dania z kurczakiem, np. curry oraz różnego rodzaju zupy.

Co ćwiczy Kate Middleton?

Kate Middleton podczas każdej z trzech ciąż starała się pozostać w ruchu. Wiadome jest, że księżna włączyła do swojego planu treningowego dużą ilość treningów cardio oraz siłowych i mówi się, że ćwiczy codziennie, ale nie korzysta z usług personalnego trenera. Kate, mimo tego że jest matką trojga małych dzieci, nie pozwala na to, aby obowiązki rodzicielskie przeszkodziły w jej treningach:

„Kate stara się biegać tak często, jak to możliwe. Czasami biega z Louisem w wózku i psem Lupo u jej boku” - donosi Daily Mail.

Kate Middleton wykonuje również tzw. ćwiczenia wioślarskie oraz jeździ na rowerze. Oprócz tego lubi ćwiczyć jogę, która pomaga jej się uspokoić i odstresować, a także buduje siłę mięśni głębokich.

Zazdrościcie jej sylwetki?