Tymczasem przemysł suplementacyjny ma do zaoferowania wiele bezpiecznych produktów, którym skuteczności, przy najusilniejszych nawet staraniach, żadnym sposobem odmówić nie można. Są to suplementy takie, jak Slimette, o recepturach bazujących na naturalnych składnikach.

Odwiedź stronę Slimette.pli sprawdź, jakim składnikom tabletki zawdzięczają swoją skuteczność.

Za skutecznością naturalnych składników przemawia nawet nauka i badania potwierdzające pozytywny wpływ roślin na metabolizm, a niejednokrotnie również na zdrowie.

Wszechstronność natury

W naturze aż roi się od substancji wspomagających odchudzanie. Ich oddziaływanie na organizm jest bardzo różnorodne. Znajdziemy wśród nich takie, które przyspieszają metabolizm, zwiększają termogenezę i spalanie tłuszczu, blokują rozwój tkanki tłuszczowej, oddziałują na ośrodki głodu i sytości, czy wreszcie wypełniają przewód pokarmowy zapewniając na dłużej uczucie sytości.

Sytość do potęgi

Uczucie sytości potęguje błonnik - jeden z węglowodanów będący składnikiem roślin. Wzbogacenie diety o składniki wysokobłonnikowe, takie jak warzywa i niektóre owoce lub suplementy błonnikowe, bardzo korzystnie wpływa na apetyt, redukując go poprzez zapewnienie uczucia sytości przy jednoczesnej redukcji kaloryczności posiłków. Dowiedziono też, że błonnik sprzyja obniżeniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, a dodatkowo blokuje wchłanianie części wysokokalorycznych składników pokarmowych.

Co do owoców współczesna nauka ma tylko jedno zastrzeżenie: należy spożywać te z nich, które zawierają jak najmniejsze ilości fruktozy - cukru najłatwiej przekształcanego w tkankę tłuszczową. Są to przede wszystkim jagody, wiśnie, maliny i cytrusy, a wśród jagód - jagody Acai.

Przyspieszony metabolizm

Niektóre pokarmy, nie tylko roślinne, zawierają substancje przyspieszające przemianę materii. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się związki o jednoczesnym działaniu termogenicznym. Typowym akceleratorem metabolizmu jest zielona herbata. Jej wpływ na metabolizm jest bezdyskusyjny. Zielona herbata nie jest termogenikiem, ale dzięki zawartości specyficznych polifenoli, stymuluje przebieg procesów zachodzących w ludzkim organizmie.

Wpływ termogeniczny wywierają na organizm związki nadające ostrość popularnym przyprawom, są to m.in. kapsaicyna zawarta w czerwonych papryczkach i bioperyna będąca składnikiem pieprzu. Związki te mają jednocześnie działanie przeciwzapalne.

Energia i witalność

Brak energii i obniżona witalność bardzo często towarzyszą osobom otyłym i z nadwagą. To w równej mierze skutek złej diety, nierównowagi hormonalnej i zaburzonego metabolizmu. Wzbogacanie tabletek odchudzających o substancje energetyzujące takie, jak guarana czy źródła witamin, minerałów i złożonych bioaktywnych związków roślinnych jest więc uzasadnione i nie powinno budzić u nikogo zdziwienia. Te składniki wspomagają proces odchudzania dając energię, a pośrednio również motywację do tego, by wytrwać na diecie, czy w rygorze zwiększonej aktywności fizycznej.

Te i im podobne naturalne związki wykorzystują producenci bezpiecznych tabletek odchudzających, tworząc mniej lub bardziej unikalne mieszanki o ściśle ukierunkowanym, lub przeciwnie - wszechstronnym działaniu.

Czy sprowadzanie naturalnych produktów do postaci kapsułek ma sens?

Nawet zdrowy rozsądek podpowiada, że tak - odpowiednia koncentracja aktywnych związków i umiejętne zgranie poszczególnych elementów ze sobą, zwiększają intensywność oddziaływania poszczególnych składowych i dają efekt synergii.