Wstrząśnięte czy zmieszane…?

Czekolada, karmel, wanilia orzech, ciasteczka, a nawet cappuccino, do tego kokos, jagoda, banan, mango i truskawka – takie smaki mogą zastąpić jeden lub dwa normalne posiłki dziennie. A ich przygotowanie zajmie dosłownie kilka minut. Mowa o niskokalorycznych koktajlach w proszku, które wśród fanów świadomego żywienia zyskują coraz większą popularność. Stanowią one podstawę systemu NATURAL MOJO i stanowią zbilansowany posiłek nie wymagający gotowania.

Dzięki specjalnie opracowanemu składowi koktajle mają mniej kalorii jednocześnie zawierając wszystkie niezbędne makroelementy. Jeśli pragniemy utrzymać aktualną wagę wystarczy zastąpić nimi jeden posiłek dziennie. Jeśli zależy nam na zrzuceniu paru kilogramów wymieniamy na koktajl dwa posiłki. NATURAL MOJO powoduje utratę wagi bez niedoborów żywieniowych, więc nie grozi nam efekt jo-jo!

By przygotować koktajl potrzebujemy 2 miarki produktu, 250 ml mleka o niskiej zawartości tłuszczu i ok. 2,5 g oleju roślinnego (np. słonecznikowego). Całość należy mocno wstrząsnąć w shakerze i gotowe!  Zaletą takiej diety jest jej różnorodność. Możecie używać wymiennie np. mleka: kokosowe, migdałowe, ryżowe, sojowe, a także… mieszać koktajle ze sobą np. połączyć miarkę cappuccino z miarką orzecha lub miarkę czekolady z miarką banana. Co więcej, do swojego gustu możecie dopasować także konsystencję koktajlu dodając do niego wody, a nawet całkowicie zastąpić nią mleko. Pamiętajcie, że płynne posiłki są łatwiej trawione przez wasze jelita, dzięki czemu zyskujecie dodatkową dawkę egerii.

Superfoods w codziennej diecie

Od kilku sezonów słyszymy o zaletach superfoods. Ale wielu z nas nie ma pomysłu jak włączyć je do codziennych posiłków. W NATURAL MOJO znajdziemy wiele z nich na raz. Możemy dzięki temu połączyć przyjemne z pożytecznym korzystają zarówno z walorów smakowych jak i prozdrowotnych tych wyjątkowych składników.

Pierwszym z nich jest KOKOS, który wpłynie na efektywność waszego metabolizmu pomagając w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych stanowi on jednocześnie wartościowe źródło energii. W połączeniu z niskokaloryczną PAPAJĄ będącą skarbnica minerałów, pierwiastków śladowych i papainy czyli, enzymu, który przyczynia się do trawienia białek i niektórych cukrów koktajl może zdziałać wiele dla waszej sylwetki. Ponadto wysoka zawartość błonnika w tym owocu wywołuje u nas uczucie sytości, a przez to… zmniejsza nasz apetyt! Oto sposób na kontrolę podjadania!

Widzieliście kiedyś grubą Japonkę? My nie! Dlatego w koktajlach zastosowano MATCHĘ czyli zieloną herbatę rodem z kraju kwitnącej wiśni. Ten niepozorny proszek pomaga w zredukowaniu tkanki tłuszczowej, a także posiada właściwości odtruwające i pobudzające. Dodatkowo jest wyjątkowo bogaty w przeciwutleniacze i ważne składniki odżywcze. Jego działanie wzmacnia KURKUMA, która często używana jest do leczenia stanów zapalnych i wzmacniania układu odpornościowego. Szczególnie przydatna jest w sporcie, ponieważ pomaga odzyskać siły po wysiłku fizycznym.

W koktajlach znalazł się także niedoceniany w Europie GRANAT, który chroni organizm przed tworzeniem się tzw. wolnych rodników należących do głównej przyczyny powstawania chorób nowotworowych. Wykazuje także właściwości spowalniające proces starzenia. Ponadto regeneruje skórę, poprawia jej ukrwienie i koloryt.

Wiek niedostatku …

Skąd pomysł na koktajle o takim składzie? Jak pokazują badania prowadzone od lat pięćdziesiątych XX wieku widoczny jest coraz większy niedobór składników odżywczych w wielu naszych podstawowych produktach spożywczych. Wartość odżywcza warzyw i owoców zmniejsza się na gorsze z dekady na dekadę co wpływa na nasze ciała i wywołuje m.in. tycie. By przeciwdziałać tym tendencjom w 2015 roku zespół naukowców i ekspertów od żywienia stworzył projekt NATURAL MOJO, mający na celu wprowadzenie do diety innowacyjnych produktów, opartych na superfoods. Jak sami widzicie zdrowa i zbilansowana dieta nigdy nie była tak smaczna. Zastosowane w koktajlach składniki nie tylko fantastycznie smakują, ale są również bogate we wszystkie naturalne witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, których potrzebujecie.

Dietę możecie wzbogacić również o pozostałe, komplementarne względem koktajli produkty m.in. kapsułki odżywcze, proszki detoksykujące czy specjalne herbaty. Wszystkie produkty wpisują się również w wiodący globalny trend nutrikosmetyczny co oznacza, że działając od wewnątrz wydobywamy nasze naturalne piękno na zewnątrz.

Więcej na www.naturalmojo.pl