Problemy zdrowotne

Problemy ze zdrowiem nie zawsze muszą wykluczać chorującą osobę z treningów. Zawsze są jednak powodem do ustalenia odpowiednio dopasowanego planu treningowego, który nie będzie pogłębiać posiadanych już schorzeń czy urazów, a wręcz zdoła wspomóc ich leczenie czy przyspieszyć ogólną rehabilitację. Przeciętnemu człowiekowi brakuje jednak wiedzy do tego, by taki trening samodzielnie ułożyć. W przypadku posiadania jakichkolwiek problemów zdrowotnych zawsze warto zgłosić się do trenera i poprosić go o utworzenie dobrego bezpiecznego treningu. Niekoniecznie trzeba z tym trenerem ćwiczyć. Osoby doświadczone raczej nie będą chciały tego robić, bo jednak każda taka indywidualna sesja wiąże się z poniesieniem jakichś kosztów. Trener osobisty może więc wziąć na swoje barki jedynie odpowiedzialność za ułożenie planu treningowego pod wybrane problemy zdrowotne. Zadaniem podopiecznego będzie natomiast realizowanie tego planu i bezwzględne przestrzeganie jego zasad.

Jeżeli jednak zdrowie zaczyna naprawdę mocno szwankować, na jakiś czas te treningi trzeba sobie odpuścić. Warto nauczyć się chować ego do kieszeni. Raz utraconą formę bez trudu da się odzyskać, ale raz utraconego zdrowia raczej już nie.

Nuda na treningu

Wbrew pozorom z tym problemem potrafią mieć do czynienia nawet najbardziej doświadczone i zaawansowane osoby, dla których treningi powinny być już swego rodzaju rutyną, nawykiem takim samym jak poranne mycie zębów czy cowieczorne przygotowywanie obiadu na kolejny dzień. A jednak właśnie tu tkwi diabeł pogrzebany. Jeżeli od lat trenuje się w ten sam określony sposób, bardzo ciężko wyjść z tego powtarzanego schematu i przełamać go, próbując swoich sił w nowej dyscyplinie albo przynajmniej wprowadzając do swojej sesji jakieś inne ciekawsze ćwiczenia. To właśnie do tego zachęcają swoich podopiecznych trenerzy personalni. Udowadniają, że efektywne treningi siłowe nie muszą być treningami nudnymi i monotonnymi. W rzeczywistości nad każdą grupą mięśniową można pracować w różnoraki sposób. Istnieje tysiące fantastycznych ćwiczeń, które po prostu większości osób są zupełnie nieznane. Warto je zatem odkryć z pomocą trenera, by przełamać swoją rutynę i w końcu ponownie móc czerpać radość nie tylko z dostrzegalnych efektów sylwetkowych, ale i z samego trenowania.

A każdy to wie, że do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów ćwiczeń potrzebne jest właśnie regularne zmienianie planu treningowego. Nie można ćwiczyć zawsze w ten sam sposób i liczyć na to, że nagle osiągnie się inne lepsze efekty. Modyfikacje treningów są więc ważne z dwóch podstawowych powodów. Dzięki nim przełamuje się nudę treningową i osiąga się więcej w tym samym czasie.

Pierwsze spotkanie z siłownią

Mimo wszystko osoba, która ma już jakieś obycie z siłownią i wie, jak powinien wyglądać trening siłowy oraz w jaki sposób należałoby go układać, jest w stanie o własnych siłach poradzić sobie ze wspomnianymi powyżej sytuacjami. Co innego początkujący. On będzie mieć już poważne problemy nawet z wykonaniem podstawowego treningu całego ciała i to treningu przeprowadzonego wyłącznie na maszynach, niekoniecznie na wolnych ciężarach. Trener personalny właśnie tym osobom pomaga najbardziej. Jego usługi najmocniej przydają się osobom początkującym i niedoświadczonym, które chcą trenować siłowo, ale właśnie nie wiedzą, jak się za to prawidłowo zabrać. Często ta niewiedza kończy się przeprowadzaniem wszystkich treningów na strefie z urządzeniami cardio. Człowiek niby chce popracować nad swoją sylwetką, ale boi się sięgnąć po te strasznie wyglądające ciężary, dlatego ostatecznie ląduje na bieżni albo rowerku stacjonarnym. Początki są trudne, dlatego warto jak najbardziej je sobie ułatwić. Zazwyczaj natomiast okazuje się, że już takie dwie sesje spędzone z trenerem osobistym rozjaśniają pewne sprawy w głowie i pozwalają na opanowanie podstaw niezbędnych do późniejszego samodzielnego trenowania – nie tylko na siłowni, ale też uprawiania takich sportów jak tenis, koszykówka czy kolarstwo.

Oczywiście można by jeszcze wymienić tutaj przynajmniej z kilka innych powodów, dla których warto zapisać się na trening personalny. Jedno jest pewne - na współpracy z porządnym trenerem personalnym nikt nie straci. Każdy będzie mógł dostosować zakres takiego współdziałania do swoich potrzeb i celów. Każdy ćwiczy przecież z jakiegoś określonego powodu. Może to być poprawa kondycji czy stanu zdrowia. Wiele osób dzięki temu rozpoczyna również przygodę ze sportem zawodowym, co przekłada się na grono fanów, którzy śledzą ich poczynania i typują wydarzenia w takich firmach jak zakłady bukmacherskie.