Książę Harry i Meghan Markle  wzięli ślub w maju 2018 roku. Od tamtej pory, kiedy to amerykańska aktorka stała się częścią brytyjskiej rodziny królewskiej, a "wieczny kawaler" został wreszcie usidlony, para często pojawia się wspólnie na oficjalnych wydarzeniach. Media zwróciły uwagę na to, że zarówno Meghan, jak i Harry, noszą swoje ślubne obrączki. Co w tym takiego dziwnego? Otóż większość mężczyzn w rodzinie królewskiej, nie nosi obrączek. Kate Middleton i królowa Elżbieta zawsze mają na sobie obrączki, ale ich mężowie, książę William i książę Filip, nie. Czy wynika to z kolejnej królewskiej reguły i czy książę Harry nosząc swój pierścień, łamie protokół?

Dlaczego książę Harry nosi obrączkę, a książę William nie?

W 2011 roku Pałac Kensington oświadczył, że decyzja odnośnie noszenia obraczki jest "osobistą preferencją". Opcja nienoszenia ślubnej obrączki ma korzenie w tradycjach pewnych warstw społecznych:"Jest grupa ludzi z wyższej klasy, którzy myślą, że im mniej rzeczy nosisz, tym lepiej, tym mniej zwracasz na siebie uwagę". Dlaczego więc książę William nie nosi swojej obrączki, a książę Harry tak?

"Myślę, że to pokazuje, że Harry jest najmniej konwencjonalnym członkiem rodziny królewskiej. Harry wybrał to, co wybrałaby dzisiaj większość żonatych mężczyzn. Podoba mi się to." - mówi magazynowi Vogue, Penny Junor.

Książę Harry i Meghan Markle po raz kolejny udowadniają, że można być nowoczesną parą w rodzinie królewskiej i nie dają się zwariować długiej liście zasad obowiązujących członków brytyjskiej monarchii. Brawo!

ZOBACZ TEŻ: KSIĄŻĘ GEORGE I KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE nie mogą siedzieć przy stole z Kate i Williamem! Dlaczego?