ZRÓB TO SAMA

Malowanie włosów w domu trwa coraz krócej. L’Oréal Paris jako pierwszy wprowadził farby, które się trzyma na włosach tylko 10 minut. Podobny produkt ma także Schwarzkopf w gamie Palette (10 min. Color). Pomysł dla zaawansowanych: możesz odświeżać kolor samodzielnie, używając profesjonalnych produktów. Wystarczy kupić je w specjalnym sklepie fryzjerskim wraz z odpowiednią emulsją utleniającą i kwaśnym szamponem zamykającym łuski włosów. Za pierwszym razem warto jednak wybrać właściwy odcień u fryzjera.

W SALONIE FRYZJERSKIM

Nowy Color Touch Wella do półtrwałej koloryzacji „ton w ton” jest pozbawiony amoniaku i ma ładny zapach. Color Touch Plus skuteczniej pokryje siwe włosy. Specjalnie dla kobiet dojrzałych jest Color Suprême L’Oréal Professionel. Pokrywa siwiznę i zwiększa objętość fryzury. W gamie trwałych farb Majirel L’Oréal Professionnel jest teraz więcej kolorów i składniki wzmacniające, a rozświetlająca koloryzacja LuoColor daje efekt naturalnych refleksów, połysk i trójwymiarowy odcień. Cena koloryzacji zależy od wybranego salonu.

ROZJAŚNIONE

Dlaczego warto używać specjalnych szamponów i odżywek do włosów blond? Bez względu na to, czy są farbowane, czy naturalne, takie produkty podkreślają ich urodę – rozświetlają, wzmacniają refleksy i lepiej odżywiają jasne włosy, które są często suche, zniszczone i bardziej wrażliwe na środowisko zewnętrzne. Twój blond jest zbyt żółtawy? Szampon o fioletowym zabarwieniu (np. Matrix) zlikwiduje złociste refleksy i nada im chłodny odcień. Może być też stosowany do siwych włosów – wzmacnia ich połysk.

PRZYCIEMNIONE

Kolor blond znudził się także piosenkarce Fergie, która zmieniła go na czekoladowy brąz. Ciemne odcienie szybko tracą intensywność, dlatego warto używać kosmetyków do włosów farbowanych. Jeśli kolor jest nieco wypłukany, zamiast spieszyć się do fryzjera, wypróbuj specjalną odżywkę ożywiającą odcień, np. True Colors Ce-Ce. Nakłada się ją w rękawiczkach i zostawia na 5 minut. Blaknięcie powoduje też częste używanie suszarki czy prostownicy. Braun stworzył specjalną linię przyrządów do włosów farbowanych Satin Hair Colour.