Dobre serum z retinolem może działać cuda. Jeśli szukasz skutecznego, ale nieobciążającego produktu, który pomoże Ci pozbyć się drobnych linii i zmarszczek, ciemnych plam lub trądziku, zdecydowanie powinnaś rozważyć jego stosowanie. W przeciwieństwie do kremu z retinolem, ma szybko wchłaniającą się, płynną konsystencję i można je nosić samodzielnie lub nakładać pod ulubiony krem ​​na noc. Co to jest retinol? To czysta forma witaminy A o udowodnionym naukowo działaniu przeciwstarzeniowym, nazywana też "witaminą młodości". Uznawany jest za najskuteczniejszą substancję przeciwzmarszczkową wykorzystywaną w kosmetyce.

Jak stosować serum z retinolem?

Kiedy zacząć stosować retinol? Najlepiej jeszcze przed 30-stką. Warto jednak zachować rozwagę, gdyż składnik ten stosowany zbyt często lub w zbyt dużym stężeniu, może okazać się drażniący dla skóry. Eksperci zalecają rozpoczęcie od kosmetyków dostępnych bez recepty w stężeniu 0,2% - 0,5% i nakładania kropli wielkości ziarna grochu dwa razy w tygodniu, powoli zwiększając częstotliwość, aby dać skórze szansę na przystosowanie.

Retinol może wywoływać działania niepożądane. Tak jak podrażnienia, suchość i wrażliwość na słońce są jak najbardziej normalne (skóra dostosowuje się do aktywnego, intensywnego łuszczenia), tak zaczerwienienia i pieczenia powinny już być czymś alarmującym. Uwaga: Stosowanie retinolu powoduje, że skóra staje się bardziej wrażliwa na słońce, dlatego przy stosowaniu kosmetyków z retinolem zawsze konieczne jest stosowanie wysokiej ochrony UV. 

Dobre serum z retinolem ranking: Oskia Retinol Sleep Serum 0,2%

Nocne serum z retinolem Oskia to delikatna a zarazem bardzo skuteczna wieczorna pielęgnacja, która pozwoli zachować skórze młodzieńczy wygląd. Produkt zawiera zaawansowany kompleks odżywczych retinoidów (retinoid, witaminy C i E i prowitamina D3) o wysokich stężeniach składników odżywczych w komórkach. Jest to poziom 1 zalecany osobom, które mają wrażliwą skórę lub nigdy wcześniej nie używali retinoidów.

Dobre serum z retinolem ranking: Murad Retinol Youth Renewal

To serum z retinolem to produkt nr 1 w Stanach Zjednoczonych. Nazywane jest "przełomowym"; pomaga zmniejszać widoczne oznaki starzenia oraz te, których jeszcze nie widać. Silna, a jednocześnie delikatna formuła serum szybko i wyraźnie minimalizuje linie i głębokie zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry i dodaje blasku. Producent zapewnia, że pierwsze efekty stosowania widać już po 2 tygodniach.

Dobre serum z retinolem ranking: The Inkey List Retinol Serum

Ten retinol ma w składzie 1% stabilnego retinolu i retinoolu o wartości 0,5% (nieco silniejszego niż retinol). Formuła serum o spowolnionym uwalnianiu substancji aktywnych minimalizuje podrażnienia, zapewniając jednocześnie skuteczne i aktywne działanie. Pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek, a nawet blizn oraz poprawić elastyczność skóry. Serum The Inkey List pozostawia cerę rozświetloną, gładszą i odmłodzoną.

Dobre serum z retinolem ranking: Esthederm Intensive Retinol Oil Serum

To zaawansowane oleiste serum z retinolem wykazuje intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, radzące sobie ze wszystkimi rodzajami zmarszczek. Pomaga zwalczyć starzenie i zwiotczenie skóry, pozostawiając ją bardziej jędrną i gładką. Odświeża koloryt skóry i przywraca jej blask. Polecamy dla osób po 35. roku życia.