Cała Polska jest dumna z Roksany Węgiel. W finale Eurowizji Junior 2018 w Mińsku zdolna 13-latka z Jasła wywalczyła dla naszego kraju pierwsze zwycięstwo w tym międzynarodowym konkursie. Wśród osób, które publicznie złożyły gratulacje młodej wokalistce znalazły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Jedną z pierwszych znanych osób, która podzieliła się w sieci radością z historycznego sukcesu Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci była Edyta Górniak. Trenerka Roksany w programie "The Voice Kids" napisała pod jednym z jej zdjęć na Instagramie: Słońce! Słońce! Moje słońce! Wiedziałam. Co na to inne gwiazdy? Sprawdź PONIŻEJ.

Zwycięstwo Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018

Szczęśliwą reakcją na Facebooku po wygranej Polski na Eurowizji Junior 2018 podzielił się też m.in. Michał Szpak. Reprezentant Polski na Eurowizji 2016 udostępnił link do artykułu na oficjalnej stronie konkursu i opatrzył go słowami: Halo Halo nasza Roxie Węgiel! Bravooooo!!!!

Bardzo emocjonalnie cały finał konkursu w Mińsku przeżywała Doda. Wokalistka znana jest zresztą z tego, że co roku mocno dopinguje reprezentantów dorosłej i dziecięcej Eurowizji. Dorota Ranczewska-Stępień na bieżąco publikowała na Instagram Stories filmiki, na których słychać było jej bardzo emocjonalne reakcje podczas występów i ogłaszania wyników głosowania.

Zwycięstwa pogratulowali Roksanie Węgiel też m.in. Donatan i Cleo, Kasia Moś, Gromee, Dawid Kwiatkowski oraz Lanberry, czyli współautorka piosenki "Anyone I Want To Be".

Zdjęcia Roksany Węgiel z Eurowizji Junior 2018 znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: EUROWIZJA JUNIOR 2019 odbędzie się w Polsce? To zależy!