Doda i Julia Wieniawa zaliczają się do grona gwiazd, które regularnie wykorzystują swoje potężne zasięgi w mediach społecznościowych do promowania pozytywnych wartości i postaw. Zarówno piosenkarka, jak i młoda aktorka głośną mówią obecnie o tym, aby nie bagatelizować zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa. Co ciekawe, obydwie zwróciły uwagę na ten sam problem. Pomimo tego, że zgodnie z wytycznymi rządowymi w całym kraju odwoływane są imprezy masowe oraz zajęcia w szkołach i na uczelniach, wiele przestrzeni publicznych wciąż pozostaje otwartych. Mowa tu konkretnie o klubach nocnych, gdzie zdaniem artystek o wiele łatwiej może dojść do zakażenia wirusem COVID-19 niż np. na sali kinowej czy w teatrze.

Kluby i dyskoteki pozostają otwarte. I będą skupiać wszystkich tych, którzy nie pójdą do kin, teatrów, szkół, uniwersytetów. Jak to możliwe, że działać będą miejsca, gdzie wirus rozprzestrzenia się najszybciej. Jak to możliwe, że tak ważna kwestia umknęła politykom? Co sądzicie? - tak Doda rozpoczęła dyskusję na swoim profilu na Instagramie.

Podobnego zdania jest Julia Wieniawa, która w czwartek podzieliła się ze swoimi obserwatorami oburzeniem po otrzymaniu zaproszenia na całonocną imprezę.

Słuchajcie, taka informacja. Właśnie zostałam zaproszona na piątkową imprezę, gdzie będzie, cytuję, darmowy alkohol, darmowe jedzenie, coś tam, coś tam, impreza do rana. Nie po to zostały zamknięte wszystkie teatry, kina, muzea, żebyśmy my teraz świetnie się bawili, nie chodzili do szkoły i imprezowali w klubach, gdzie w sposób najprostszy możemy zarazić się wirusem. Przepraszam was, że spamuję tym problemem na InstaStory, ale przeraża mnie myśl, że tak wielu jeszcze moich znajomych czy ludzi wokół tak bardzo bagatelizuje ten problem i śmieje się z innych, którzy o tym problemie mówią - powiedziała aktorka.

Gwiazdy podkreślają, że młodzież nie powinna traktować najbliższych tygodni wolnych od lekcji i zajęć jako ferii, tylko jako faktyczny okres kwarantanny, które ma zapobiec epidemii koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Tom Hanks i jego żona zarażeni koronawirusem. "Było nam zimno, mieliśmy bóle"

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady