Do trendów na sezon jesień/zima 2016/17 z pewnością należy lateks. Tak, choć to trudne tworzywo, to jest go sporo w kolekcjach polskich i zagranicznych domów mody, a tym samym również na czerwonych dywanach. Jednak lateks przestaje kojarzyć się już tylko z półnagimi tancerkami czy dziewczynami motocyklistów. Ten materiał pokochały gwiazdy, bo świetnie wygląda zarówno noszony na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. 

Czego tej jesieni obowiązkowo potrzebujemy w swojej szafie? Lakierowanych lateksowych spodni lub spódnicy! Zasada brzmi - im bardziej błyszczące, tym lepiej. Ubrania z lateksu (lub z tkanin udających lateks) stały się jednym z najgorętszych trendów sezonu i pojawiły się w kolekcjach Louis Vuitton, Calvina Kleina, a nawet u Chanel. Nic więc dziwnego, że trend z wybiegów szybko podchwyciły blogerki i gwiazdy.

ZOBACZ TEŻ: MERCEDES, STECZKOWSKA, SYKUT-JEŻYNA - gwiazdy w kozakach za kolano

Fankami lateksu zostały już Joanna Horodyńska, która na pokaz Mariusza Przybylskiego wybrała oversizową połyskującą kurtkę ze swojej nowej kolekcji dla marki SI-MI, a także Małgorzata Rozenek-Majdan, nierozstająca się ze swoimi lakierowanymi spodniami (też od SI-MI), czy Maryla Rodowicz, którą mogliśmy oglądać na gali Super Expressu całą w lateksie.

POLECAMY: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK, JESSICA MERCEDES, JOANNA HORODYŃSKA, KASIA WARNKE na pokazie Mariusza Przybylskiego Fire Walk With Me

W świecie blogosfery, lateksowy trend podchwyciły między innymi: Chiara Ferragni - najpopularniejsza blogerka modowa na świecie, czy nasze polskie blogerki - Maffashion i  Jessica Mercedes. Jessica w lateksowym berecie marki SI-MI wystąpiła na pokazach w Paryżu.

A Wy jesteście już przekonane do lateksu? 

Zainspirujcie się naszą GALERIĄ stylizacji gwiazd z lateksem w roli głównej!