Naprawdę - bardzo zazdrościmy Dodzie! Ten niby zwyczajny biały top z napisem We should all be feminists to największy hit nadchodzącego sezonu. Marzą o nim fashionistki na całym świecie, a największe gwiazdy i najsłynniejsze blogerki już go noszą! W białym topie Diora z rewolucyjnym hasłem wystąpiły już Rihanna, Chiara Ferragni, Jennifer Lawrence czy Natalie Portman, zaś sama koszulka stała się hitem Instagrama.A teraz jej dumną posiadaczką jest i Doda! W swoim białym t-shirtcie z wymownym napisem gwiazda pojawiła się na prezentacji nowości wiosennej ramówki Polsatu. Doda zestawiła koszulkę Diora ze złotą spódnicą mini i czarnymi dodatkami. Jednak sam top kosztował więcej niż reszta stylizacji. Otóż t-shirt We should all be feminists Diora jest wart... prawie 3 tysiące złotych!

ZOBACZ: PAULINA SYKUT-JEŻYNA po raz pierwszy na salonach od porodu!

Słynny top Diora pochodzi z kolekcji pret-a-porter wiosna/lato 2017, pierwszej zaprojektowanej przez nową dyrektor kreatywną marki, Marię Grazię Chiuri. Napis na koszulce jest oczywiście wyrazem przekonań projektantki, ale też wpisuje się w światowy trend - czy to w USA, czy w Polsce, na całym świecie kobiety znów walczą o swoje prawa. A moda je w tym wspiera. Sam cytat pochodzi z eseju nigeryjskiej pisarki Chimamandy Ngozi Adichie z 2014 roku. Co więcej, warto zaznaczyć, że Chiuri jest pierwszą w historii (!) kobietą na stanowisku dyrektora marki Dior. Nic więc dziwnego, ze jej projekty mają feministyczne przesłanie.

POLECAMY TEŻ: EMMA WATSON w kontrowersyjnej sesji okładkowej. Pozuje topless

Lecz zaangażowanie marki Dior i samej Marii Grazii Chiuri nie kończy się jedynie na przesłaniu. Dom mody postanowił bowiem przeznaczyć część dochodów ze sprzedaży koszulki na rzecz fundacji charytatywnej Rihanny - The Clara Lionel Foundation. Rihanna, jak można się domyślać, sama pozuje w t-shircie Diora, by zachęcić kobiety (i mężczyzn) do jego kupna. I są chętne, mimo że 3 tysiące złotych to raczej sporo jak na zwykły t-shirt (top kosztuje ok. 700 dolarów)...

 

I @dior

Post udostępniony przez badgalriri (@badgalriri) 22 Sty, 2017 o 6:31 PST

Jak w kultowej białej koszulce z napisem marki Dior wypadła Dorota Rabczewska? Sprawdźcie, zaglądając do naszej GALERII. Jedno jest pewne: Doda jest pierwszą polską gwiazdą, która ma ten modowy "must-have" w swojej szafie. Szczęściara! Myślicie, że Doda w swojej zaangażowanej koszulce pojawi się 8 marca na kolejnym proteście kobiet?