Doda w środę w nocy poinformowała, że zmarła jej ukochana babcia, Pelagia. Tego samego dnia późnym popołudniem artystka wzięła udział w pokazie najnowszej kolekcji swojej przyjaciółki Patrycji Kujawy, która już nieraz ubierała wokalistkę na różne okazje. Pokaz mody Kujawy odbył się w eleganckich ogrodach w Wilanowie. Kujawa już na kilka dni przed tym wydarzeniem nie kryła swojej radości z faktu, że Doda zgodziła się być jedną z jej modelek. Nic nie zapowiadało jednak, że pokaz odbędzie się w dniu śmierci ukochanej babci wokalistki. Doda zachowała jednak klasę i, choć pełna smutku, przeszła po wybiegu w kreacji Kujawy. A jak oddała hołd babci?

Doda żegna babcię Pelagię

Doda 20 czerwca pożegnała swoją ukochaną, 91-letnią babcię Pelagię, o czym poinformowała fanów na swoim Instagramie:

Dziś w wieku 91 lat zmarła moja ukochana babcia, która wychowywała mnie razem z rodzicami, która mieszkała ze mną od dziecka, która śpiewała mi pierwsze kołysanki... Jej ostatnim życzeniem z 3 było żebym nie przestawała śpiewać. Cieszyła się, że po 30 latach znowu spotka się z dziadkiem... Teraz będziesz mogła mnie pilnować razem z nim już cały czas - napisała pogrążona w żałobie Doda.

Doda na pokazie Patrycji Kujawy

Ten wpis nie był jednak jedyną formą upamiętnienia babci przez Dodę. Na symboliczny żałobny gest zdecydowała się bowiem także podczas pokazu Patrycji Kujawy. Na wybiegu Doda pokazała się w białej, opalizującej sukni z białą opaską na szyi, którą miała już na sobie podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Uwagę przybyłych na pokaz gości przykuwała jednak inna opaska - tym razem czarna, którą Doda założyła na prawą rękę. Czarna opaska była symbolem żałoby po zmarłej babci. To jednak nie wszystko!

Kiedy Doda pojawiła się na wybiegu, wyłączono także muzykę. Doda prezentowała suknię Kujawy w pełnym skupieniu a na jej twarzy zabrakło tym razem charakterystycznego, wesołego uśmiechu. Nic dziwnego, w końcu kilka godzin przed pokazem gwiazda dowiedziała się, że jej babcia odeszła na zawsze.

Jak Doda prezentowała się na wybiegu podczas pokazu Patrycji Kujawy? Sprawdźcie w naszej GALERII.