Joanna Mazur to niepełnosprawna polska lekkoatletka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016. Dwa lata temu Mazur została odznaczona tytułem najlepszej lekkoatletki niepełnosprawnej w Polsce. Mimo wielu spektakularnych sukcesów na koncie kobieta żyje w trudnych warunkach, a pieniądze, które otrzymuje, wystarczają jedynie na pokrycie podstawowych potrzeb. W pokoju w internacie, w którym mieszka Mazur, nie ma toalety. Te i inne szokujące informacje dotyczące warunków życia utytułowanej lekkoatletki sprawiły, że wiele osób, poruszonych jej losem, przekazało pieniądze na zbiórkę. Chcą uzbierać 200 tysięcy złotych dla Joanny Mazur. Za tę sumę kobieta będzie mogła kupić lub wynająć sobie mieszkanie. W akcję od razu włączyła się Doda, która również miała przed sobą karierę sportową, ale ostatecznie postawiła na muzykę. Zobacz poniżej, jak Dorota Rabczewska wspiera Joannę Mazur.

Doda do Joanny Mazur: "Kochana, trzymam kciuki!"

Doda opublikowała na swoim fanpage'u na Facebooku obszerny wpis. Choć nie oglądała ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami", w którym poruszono problem Mazur, to jednak sprawa szybko do niej dotarła. W swoim wpisie Dorota Rabczewska wspomina o swoim tacie, Pawle Rabczewskim, sportowcu z sukcesami, który również nie otrzymywał godnego wynagrodzenia. Nie stać go było nawet na to, by opłacić córce lekcje muzyki:

Mój ojciec, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata, musiał sprzedać swój jedyny kożuch, by kupić pianino, żebym mogła skończyć szkołę muzyczną. Dziś to ja mogę pomagać jemu, ale wielu innych, wspaniałych ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla sportu, nie mają tego szczęścia. Sprawa jest o tyle dla mnie ważna, że przez wiele lat obserwowałam, jak mój tata trenował niepełnosprawnych i pomagał w zdobyciu medali w ponoszeniu ciężarów. Widziałam, jak ciężko było im przygotować się do zawodów bez wsparcia finansowego, a ich wygraną za złoto było 250 zł - tłumaczy Doda.

Pod wpisem gwiazda zamieściła link, pod którym można wesprzeć finansowo Joannę Mazur.

Kochana, trzymam kciuki! - kończy swój wpis Rabczewska, zwracając się bezpośrednio do Mazur.

Więcej o zbiórce dla Joanny Mazur przeczytasz TUTAJ. Sprawdź, ile pieniędzy już zebrano!