W rankingu najbardziej wpływowych Polaków tygodnika "Wprost" znalazły się bardzo różne nazwiska. Na szczycie listy, oczywiście, Jarosław Kaczyński, ale na przykład na 10-tej pozycji - Dawid PodsiadłoTaco Hemingway. Ten mariaż polityki i popkultury obserwujemy w całym zestawieniu. Bardzo ucieszyło nas natomiast pojawienie się nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla Olgi Tokarczuk aż na 2. lokacie. Kto jeszcze znalazł się w rankingu najbardziej wpływowych? Sprawdź poniżej.

Doda wśród najbardziej wpływowych Polaków według "Wprost"

Doda znalazła się na 24. miejscu rankingu. Redakcja chwali artystkę za wymyślenie idei koncertu "Artyści Przeciw Nienawiści". Przypomnijmy, że był to największy w Polsce występ, który zjednoczył przedstawicieli różnych gatunków muzycznych i różnych grup wiekowych. Koncert okazał się również sukcesem frekwencyjnym. Jak czytamy we "Wprost":

Dorota "Doda" Rabczewska-Stępień - kolorowy ptak polskiej estrady. W ostatnim czasie dała się poznać także jako wrażliwa społeczniczka. Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zorganizowała charytatywny koncert "Artyści przeciw przemocy". Ma w planach organizować takie koncerty cyklicznie.

Rzeczywiście, Doda już zapowiedziała kolejną edycję koncertu. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło plejadę polskich artystów, a także ogromne rzesze publiczności. Rabczewska za każdym razem podkreśla jednak, iż nie jest organizatorką, a jedynie pomysłodawczynią tego wydarzenia. Zaś w organizacji koncertu wspiera ją m.in. Agnieszka Popielewicz.

Inną gwiazdą, uwzględnioną w rankingu "Wprost" z powodu swojego zaangażowania w kwestie społeczne, jest Anja Rubik. Modelka figuruje na 30. miejscu. Nieco wyżej znaleźli się dwaj reżyserzy: Patryk Vega (27.) i Jan Komasa (29.), twórca polskiego kandydata do Oscara - filmu "Boże Ciało". Natomiast tak wygląda pierwsza 10-tka rankingu najbardziej wpływowych Polaków według "Wprost":

10. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway

9. Ojciec Tadeusz Rydzyk

8. Andrzej Duda

7. Małgorzata Kidawa-Błońska

6. Jacek Kurski

5. Tomasz i Marek Sekielscy

4. Donald Tusk

3. Mateusz Morawiecki

2. Olga Tokarczuk

1. Jarosław Kaczyński

Pełen ranking znajdziecie w tygodniku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wprost (@tygodnikwprost) Paź 28, 2019 o 1:34 PDT