Mamy złą wiadomość dla fanów Dody i jej twórczości. Zaplanowane na luty i marzec koncerty wokalistki z orkiestrą to już ostatnia szansa, aby usłyszeć ją na żywo w najbliższym czasie. Dorota Rabczewska-Stępień ogłosiła właśnie, że robi przerwę w karierze. Po raz pierwszy od wielu lat gwiazda w tym roku nie wyruszy w letnią trasę koncertową. Ma zamiar także na jakiś czas zniknąć z życia publicznego.

- Długo czekałam, by się w końcu na to odważyć. W końcu poczułam, że nie ulegnę żadnej presji, nawet swojej wewnętrznej. Chcę podróżować, odpocząć, zająć się produkcją filmów i zatęsknić - wytłumaczyła swoją decyzję w rozmowie z redakcją magazynu "Party".

Doda zawiesza karierę

Myśl o wstrzymaniu kariery muzycznej nie pojawiła się u Dody znienacka. Artystka po raz pierwszy wspominała o planach wycofania się z estrady już niemal dwa lata temu.

Pracuję od trzynastych urodzin, show-biznes zakręcił moim życiem, więc teraz chyba warto zobaczyć, co jest po drugiej stronie - mówiła na konferencji prasowej Polsat SuperHit Festiwal w 2018 roku.

Na razie nie wiadomo, na ile dokładnie Doda ma zamiar zawiesić swoją aktywność muzyczną. Najprawdopodobniej będzie to co najmniej pół roku. To jednak nie oznacza, że w tym czasie artystka odda się beztroskiemu odpoczynkowi.

Rabczewska-Stępień już wkrótce rusza z kolejnym etapem prac nad ekranizacją głośnej książki "Dziewczyny z Dubaju" jako producent filmu. W planach na nadchodzące miesiące ma m.in. wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie będą powstawać zdjęcia. Ekipa filmu, z reżyser Marią Sadowską na czele, aktualnie jest na etapie kompletowania obsady.

Przypomnijmy, że Doda ma za sobą wyjątkowo trudny początek roku. Piosenkarka zmagała się z bardzo uciążliwą dolegliwością - piskami w uszach. Przyczyny tych problemów gwiazda doszukuje się w noszeniu aparatu ortodontycznego.

Gdybym miała jeszcze raz zakładać aparat, to nigdy w życiu bym go nie założyła. Aparaty ortodontyczne są dla ludzi, którzy na serio mają problemy, a nie kaprys. Ja miałam totalnie zdrowy zgryz, nie miałam problemów ze stawami żuchwowo-skroniowymi. Wszystko to pojawiło się wraz z moją decyzją, która jednak była błędem - wyznała.

ZOBACZ TEŻ: Doda wydaje autobiografię. Rozliczy się z byłymi partnerami