Nie żyje Dolores O'Riordan. Wokalistka irlandzkiego zespołu The Cranberries zmarła w poniedziałek 15.01.2018 w Londynie. Artystka miała 46 lat. Artystka na co dzień żyła w Irlandii, ale jak donosi BBC, przyjechała akurat z krótką wizytą do stolicy Anglii, gdzie miała nagrywać materiał na nową płytę. Przyczyna nagłej śmierci Dolores O'Riordan nie została na razie ujawniona. Zrozpaczona rodzina zmarłej piosenkarki prosi o uszanowanie jej prywatności w tych tragicznych chwilach.

Funkcjonariusze policji zostali wezwani o godzinie 9:05 rano, w poniedziałek, 15 stycznia, do hotelu w Park Lane. 46-letnia kobieta została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia - to oficjalne oświadczenie policji w sprawie śmierci Dolores O'Riordan.

ZOBACZ: MBROTHER NIE ŻYJE Znany polski DJ miał 37 lat. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Nie żyje Dolores O'Riordan z Cranberries

Zespoł The Cranberries powstał w 1989 roku. Światową sławę uzyskał w 1993 roku po wydaniu debiutanckiego albumu pt. "Everybody Else Is Doing It So Why Can't We", z którego pochodził ich pierwszy wielki hit o nazwie "Linger". W 2003 roku zespół ogłosił zawieszenie działalności, a cztery lata później O'Riordan rozpoczęła swoją solową karierę. Grupa powróciła jednak w 2009 roku i odbyła trasę koncertową po USA i Europie.

Pomimo tego, że The Cranberries mieli w zeszłym roku zaplanowaną kolejną europejską trasę, musieli ją odwołać ze względu na poważne problemy wokalistki z plecami, o czym donosił m.in. serwis CBS News. Ostatni wpis Dolores O'Riordan pojawił się na profilu The Cranberries na Faceboku w grudniu. Wokalistka zapewniała w nim, że "czuje się dobrze".

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do największego przeboju The Cranberries - "Zombie" z niezapomnianym wokalem Dolores O'Riordan, jednej z najsłynniejszych rockowych artystek ostatnich dekad.