Dominic D'Angelica stał się bohaterem ogromnego skandalu, który wybuchł zaledwie na kilka dni przed finałem 9. edycji "Top Model". Do sieci trafiły screeny ze stron rządowych, zdjęcia artykułów z amerykańskiej prasy i informacje, jakoby pochodzący z Kalifornii 30-latek, miał w przeszłości dopuścić się przestępstw seksualnych wobec nieletniej. Do tej pory Dominic D'Angelica nie komentował sprawy i nie tłumaczył się z materiałów, które znaleźli "na niego" internauci; w komentarzach w mediach społecznościowych bronił go za to jego brat bliźniak. Mimo braku stanowiska z jego strony, we wtorkowe południe władze TVN podjęły decyzję o usunięciu modela z finału programu.

Dominic D'Angelica: komentarz ws. rzekomych przestępstw seksualnych

Komentarz Dominica D'Angeliki pojawił się na jego profilu na Instagramie dopiero w środę w okolicach północy. Model zaprzeczył, jakoby był przestępcą seksualnym i na potwierdzenie swoich słów załączył oświadczenie prawnika, który prowadził jego sprawę.

- Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu w 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu. Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu.Spędziłem cztery miesiące w areszcie prawie dwa lata później przez naruszenie wyroku w zawieszeniu, kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w areszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne. Nie jestem przestępcą seksualnym - napisał.

Dominic dodał też, że cała sytuacja mocno go przytłoczyła. Zapewnił, że kiedy tylko sam poczuje się lepiej, wróci z obszerniejszymi wyjaśnieniami. 

- Wiem, że macie wiele pytań. W tej chwili czuję się zraniony. Dlatego w moim poście zamieściłem kilka krótkich faktów. Wkrótce opublikuję bardziej szczegółowe informacje, kiedy tylko poczuję się lepiej. Będę silny. Wam wszystkim, którzy mnie wspieracie i nadal we mnie wierzycie, jestem naprawdę wdzięczny z całego serca - dodał. 

ZOBACZ TEŻ: DOMINIC D'ANGELICA: kim jest finalista "Top Model 9"? Wiek, pochodzenie, Instagram