Fundacja Kulczyków działa nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podejmują działania mające na celu niesienie pomocy krajom dotkniętym przez biedę, katastrofy naturalne i klęski żywiołowe. Finansuje różne przedsięwzięcia, ale sami Kulczykowie, Dominika i Sebastian, chętnie osobiście angażują się w działalność społeczną i charytatywną.

Od 2013 roku Dominika Kulczyk prowadzi program „Efekt Domina” w stacji TVN, w ramach którego odwiedziła 30 krajów, przekazując  środki na działalność humanitarną czy edukacyjną. Dominika i Sebastian Kulczykowie starają się zwrócić uwagę na problemy w naszym kraju. Właśnie podzielili się swoim majątkiem, oddając 100 milionów na cele charytatywne.

Ojciec Dominik Kulczyk i Sebastiana Kulczyka był jednym z największych filantropów w Polsce. Wspierał działalność różnych projektów społecznych czy edukacyjnych. Podobno na promocję sztuki i działalność charytatywną wydał prawie 500 milionów złotych (!). Jednym z projektów, które współfinansował Jan Kulczyk jest remont jasnogórskich obiektów sakralnych. To on przyczynił się do odrestaurowania m.in zabytkowej biblioteki i jej zbiorów czy renowacji kaplicy Matki Bożej. Jan Kulczyk był również wieloletnim sponsorem Opery Narodowej. Kulczyk udzielił również wsparcia budowie Muzeum Historii Żydów Polskich, na którą przeznaczył 20 milionów złotych. 

ZOBACZ: KULCZYK, RADWAŃSKA, WEJCHERT oto lista 50 najbogatszych Polek tygodnika "Wprost". Kto na pierwszym miejscu?

Dziś jego śladem podążają jego dzieci, Dominika i Sebastian Kulczykowie. Rodzeństwo zapowiedziało, że wyda 100 mln zł na pomoc najuboższym Polakom. Nigdy wcześniej żaden Polak nie przekazał jednorazowo tak dużej sumy na cele charytatywne. To jednak nie pierwszy raz, kiedy rodzeństwo Kulczyków przekazuje pieniądze potrzebującym. Przez ostatnie cztery lata, w ramach działalności Kulczyk Foundation, Sebastian i Dominika Kulczyk przekazywali na ten cel około 20 mln zł rocznie.

ZOBACZ: PIĘKNE, BOGATE I...WOLNE Ranking najlepszych polskich partii!