Domówka to rodzaj imprezy, który wraz z nastaniem jesieni i zimy wybiera coraz więcej Polaków. Gdy aura za oknem nie sprzyja piknikom i grillom na świeżym powietrzu, spotkanie ze znajomymi w przytulnych czterech kątach wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem. Co jednak zrobić, aby domówka okazała się sukcesem i wszyscy wyszli z niej zadowoleni? Naszym zdaniem absolutną podstawą jest zadbanie o odpowiedni klimat i... poczęstunek. Sprawdź, jak wyprawić udaną imprezę w domu w stylu znanych i lubianych gwiazd polskiego show-biznesu już teraz poniżej.

Domówka w stylu gwiazd - Joanna Przetakiewicz

O tym, na co stać Joannę Przetakiewicz - dosłownie i w przenośni - w kontekście domowych przyjęć mogliśmy się niejednokrotnie przekonać śledząc jej wpisy w mediach społecznościowych. Dyrektor kreatywna domu mody La Mania słynie z tego, że jej apartament w Warszawie to prawdziwy dom otwarty, do którego co chwilę wpadają znajomi. Joasia uwielbia wyprawiać wystawne imprezy i wcale tego nie ukrywa. Gwieździe jednak daleko jest do sztywnych i nudnych posiedzeń. Bierz z niej przykład!

PORADA: Nawet jeśli urządzasz domówkę z wytwornym menu, pamiętaj o tym, żeby nikt z twoich gości nie czuł się skrępowany. Zadbaj o luźną atmosferę - usadź znajomych na sofach pełnych miękkich poduszek, a przekąski serwuj w formie szwedzkiego stołu.

Domówka w stylu gwiazd - Magda Gessler

Magda Gessler to królowa biesiad. Restauratorka uwielbia ciepłą, domową atmosferę. Tak też musi smakować serwowane jedzenie - jak u mamy. Nic dziwnego, nie ma przecież nic milszego, jak poczucie swojskiego klimatu nawet na imprezie w obcym domu. Pomyśl o tym przygotowując swoje imprezowe menu!

PORADA: Bigos, pierogi i kotlety są pyszne, ale nie każdy chce (lub w ogóle może) je jeść. Nawet jeśli osobiście preferujesz tradycyjną polską kuchnię, nie zapominaj o potrzebach gości, którzy są na specjalnych dietach. Przygotuj choć kilka opcji wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych, aby nikt z twojej domówki nie wyszedł głodny.

Domówka w stylu gwiazd - Michał Piróg

Michał Piróg to niezwykle otwarty umysł, w którego mieszkaniu mieszają się elementy wielu różnych tradycji i kultur. Bądź jak on i planując domówkę uwzględnij potrzeby i preferencje ludzi z różnych środowisk, aby każdy czuł się u ciebie dobrze.

PORADA: Nawet jeśli preferujesz orientalną kuchnię, miej na uwadze, że nie wszyscy twoi goście mogą podzielać twój smak. Przygotuj opcje bardziej neutralne, jak np. ryż, który każdy będzie mógł uzupełnić ulubionymi warzywami, owocami, sosami i przyprawami z przygotowanych osobno miseczek.

Domówka w stylu gwiazd -  Anna Lewandowska

Anna Lewandowska to mistrzyni zdrowych i jednocześnie pysznych przekąsek. Specjalistka od zbilansowanego żywienia pamięta bowiem o tym, że jedzenie, zwłaszcza na imprezach, ma być przede wszystkim źródłem przyjemności. Zainspiruj się Lewą i pomyśl o poczęstunku, który wprawi w zachwyt twoich gości nie tylko ze względu na wartości odżywcze, ale także rewelacyjny wygląd i smak.

PORADA: Nawet jeśli na co dzień stosujesz dość restrykcyjną dietę, to pamiętaj, że jeden mały "cheat meal" raczej nikomu nie zaszkodził. Pozwól sobie i gościom na odrobinę szaleństwa w postaci czegoś tłustego lub słodkiej przekąski.

Masz pomysł na fajną domówkę, ale nie potrafisz lub nie chcesz gotować? Wynajmij kucharza na przyjęcie w domu! Sprawdź szczegóły TUTAJ >>