Donald Trump w Polsce wyląduje 5 lipca. Będzie to pierwsza wizyta prezydenta USA w naszym kraju. Samolot Air Force One, jakim podróżuje Trump, ma wylądować na warszawskim lotnisku Okęcie w środę późnym wieczorem. Jako gość honorowy Trump będzie uczestniczył w szczycie państw inicjatywy Trójmorza, podczas którego spotka się z przywódcami państw regionu. Donald Trump zostanie w Polsce do 6 lipca łącznie. Nowy prezydent USA spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz da przemówienie na Placu Krasińskich w Warszawie. Donald Trump uczci też pamięć powstańców warszawskich, oddając im hołd pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Żona Donalda Trumpa, Melania Trump, spotka się z Pierwszą Damą, Agatą Dudą. Pierwsze damy odwiedzą Centrum Nauki Kopernik oraz pojawią się na przemówieniu Donalda Trumpa. Wcześniej Agata Duda i Melania Trump odbędą prywatne spotkanie. Wiadomo już także, gdzie zatrzyma się Donald Trump z żoną podczas swojej wizyty w Polsce. Prezydent USA i Pierwsza Dama USA będą spać w luksusowym Hotelu Marriott. Trumpowie zatrzymają się w ogromnym apartamencie prezydenckim z widokiem na samocentrum Warszawy. Jaki będzie pokój Donalda Trumpa? Już znamy szczegóły!

Jeśli plotki się potwierdzą, to Donald Trump zatrzyma się w Hotelu Marriott. To właśnie w nim nocował i korzystał z siłowni poprzedni prezydent USA, Barack Obama. Apartament prezydencki w hotelu Marriott jest dwupoziomowy i ma powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych. Znajduje się na 43. Marriottu, skąd rozciąga się wspaniały widok na stolicę. Panorama rozciąga się także z eleganckiego saloniku klubowego Executive Lounge. To właśnie tam nagraliśmy nasz wywiad z Marcinem Gortatem w programie Gala Studio. Apartament prezydencki Hotelu Marriott składa się m.in. z salonu, jadalni, sypialni, jest w nim nawet fortepian. Pytanie, czy takie luksusy zrobią wrażenie na prezydencie USA, który jest przecież potentatem w branży hotelarskiej i sam posiada najbardziej luksusowe hotele w USA. Jak myślicie, Trump doceni warszawski Marriott?

ZOBACZzdjęcia apartamentu prezydenckiego w Hotelu Marriott>>

Lipiec zapowiada się w Polsce wyjątkowo ciekawie. 5 lipca do Polski przylatuje Donald Trump, a na Mazurach rozpoczyna się Festiwal Gwiazd w Międzyzrdojach. Z kolei 17 lipca do Polski przylecą księżna Kate i książę William z dziećmi. Innymi słowy: dzieje się!