Nie żyje Robert Trump, brat prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przyczyna zgonu 71-letniego inwestora i businessmana, który od kilku dni przebywał w jednym z nowojorskich szpitali, na razie nie jest znana. O jego śmierci poinformował Donald Trump w specjalnym oświadczeniu. 

- Z ciężkim sercem dzielę się informacją, że mój wspaniały brat Robert spokojnie odszedł tej nocy. Był nie tylko moim bratem, był moim najlepszym przyjacielem. Będzie nam go bardzo brakowało, ale spotkamy się ponownie. Jego pamięć będzie żyła w moim sercu na zawsze. Robercie, kocham Cię. Spoczywaj w pokoju - napisał amerykański przywódca w oświadczeniu.

Jak informowało dzień wcześniej BBC, Donald Trump odwiedził w piątek swojego brata w szpitalu New York-Presbyterian Hospital. Prezydent USA powiedział wówczas dziennikarzom, że "przeżywa on ciężki czas". Robert Trump już od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. W ciągu ostanich kilku miesięcy 71-latek był kilkukrotnie hospitalizowany. Media za oceanem na razie nie informują na co dokładnie chorował inwestor.

Kim był Robert Trump? 

Robert Trump był najmłodszym z piątki dzieci Fredericka Trumpa i Mary Anne MacLeod Trump. Podobnie jak Donald Trump, przez wiele lat był związany z biznesem. Stał na czele Trump Organization, rodzinnym imperium zbudowanym na handlu nieruchomościami. W czerwcu tego roku Robert Trump pozwał swoją siostrzenicę Mary Trump, próbując zablokować publikację jej książki o rodzinie amerykańskiego przywódcy.

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Demarczyk nie żyje. Miała 79 lat