Tom Swoon, czyli Dorian T., pod wpływem alkoholu doprowadził do śmiertelnego wypadku samochodowego na odcinku ekspresowej trasy S3 z Goleniowa do Szczecina. Znany polski didżej we wtorek, 5 grudnia około godziny 5 nad ranem wjechał na sąsiedni pas i uderzył swoim Volkswagenem Scirocco w prawidłowo jadącego Volkswagena Bora. W wyniku poniesionych obrażeń pasażer drugiego auta, mimo reanimacji, zmarł na miejscu, a prowadząca pojazdem ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Anna Gembala z zachodniopomorskiej policji poinformowała, że badanie alkomatem wykazało, że popularny muzyk miał w chili wypadku aż dwa promile alkoholu we krwi.

ZOBACZ: "IRON MAJDAN" Kiedy i o czym nowy program Rozenek i Majdana? Znamy szczegóły!

Dorian T. - kim jest Tom Swoon?

Didżej Dorian T., funkcjonuje na międzynarodowej scenie muzycznej jako Tom Swoon. Pochodzący z Goleniowa muzyk to przykład artysty, który większe sukcesy odnosi za granicą niż we własnym kraju. Tom Swoon to bowiem jeden z nielicznych polskich twórców muzyki house, który osiągnął sukces poza granicami naszego kraju. Dowód? Tom Swoon to najwyżej notowany Polak w prestiżowym zestawieniu 100 topowych didżejów świata tworzonego przez czytelników branżowego "DJ Mag" (46. miejsce w 2015 i 56. miejsce w 2016 roku). Do tragicznego wypadku doszło tuż po tym, gdy Dorian T. wrócił z występów w Indiach.

Jedne z największych hitów Toma Swoona to "Beside Me", "Shingaling" i "Don't Let Me Go". Na swoim koncie ma też m.in. współpracę z amerykańskim zespołem Linkin Park, dla którego stworzył oficjalny remiks singla "Burn It Down".

Zgodnie z nowymi, ostrzejszymi przepisami, za spowodowanie śmiertelnego wypadku po alkoholu przewidziana jest kara pozbawienia wolności od minimum 2 do maksymalnie 8 lat.