Tom Swoon, czyli Dorian T., został skazany przez sąd w Goleniowie na 4 lata i 8 miesięcy więzienia. W grudniu ubiegłego roku pod wpływem alkoholu doprowadził do śmiertelnego wypadku samochodowego na odcinku ekspresowej trasy S3 z Goleniowa do Szczecina. Znany polski didżej we wtorek, 5 grudnia około godziny 5 nad ranem wjechał na sąsiedni pas i uderzył swoim Volkswagenem Scirocco w prawidłowo jadącego Volkswagena Bora. W wyniku poniesionych obrażeń pasażer drugiego auta, mimo reanimacji, zmarł na miejscu, a prowadząca pojazdem ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili wypadku Tom Swoon miał aż dwa promile alkoholu we krwi. Polski DJ oprócz tego, że najbliższe lata spędzi w więzieniu, będzie musiał zapłacić również 70 tys. zł dla żony zabitego i trójki dzieci. Nigdy nie wsiądzie też już za kierownicę samochodu.

Tom Swoon skazany na cztery lata i osiem miesięcy więzienia

" – Wina i sprawstwo oskarżonego nie ulegały wątpliwości. Potwierdzały to zarówno złożone przez niego wyjaśnienia, jak i pozostały materiał dowodowy. Oskarżony przed popełnieniem przestępstwa prowadził ustabilizowany tryb życia, osiągał sukcesy na rynku muzycznym, angażował się w różne inicjatywy społeczne – powiedział sędzia Kamil Worsztynowicz. Dodał też, że Dorian T. od razu przyznał się do winy. Jak pokazała też dzisiejsza rozprawa, oskarżony w ocenie sądu szczerze żałuje czynu, którego się dopuścił."

Dorian T. podczas rozprawy wyznał, że z dnia wypadku niewiele pamięta:

" – Pamiętam, że byłem w swoim pokoju. Później długo nic, aż w końcu kajdanki na rękach i te słowa, że człowieka zabiłem."

Tom Swoon przeprosił też żonę człowieka, którego zabil.

Dorian T. - kim jest Tom Swoon?

Dorian T., funkcjonuje na międzynarodowej scenie muzycznej jako Tom Swoon. Pochodzący z Goleniowa muzyk to przykład artysty, który większe sukcesy odnosi za granicą niż we własnym kraju. Tom Swoon to bowiem jeden z nielicznych polskich twórców muzyki house, który osiągnął sukces poza granicami naszego kraju. Tom Swoon to najwyżej notowany Polak w prestiżowym zestawieniu 100 topowych didżejów świata tworzonego przez czytelników branżowego "DJ Mag" (46. miejsce w 2015 i 56. miejsce w 2016 roku). Do tragicznego wypadku doszło tuż po tym, gdy Dorian T. wrócił z występów w Indiach.

Tom Swoon jest znany z takich hitów jak "Beside Me", "Shingaling" i "Don't Let Me Go". Na swoim koncie ma też m.in. współpracę z amerykańskim zespołem Linkin Park, dla którego stworzył oficjalny remiks singla "Burn It Down". Na Facebooku obserwuje go ponad 1,9 mln fanów.