Doris Day nie żyje. Ikona kina i muzyki, znana głównie z filmów "Człowiek, który wiedział za dużo", "Telefon towarzyski" i "Nie przysyłaj mi kwiatów", zmarła 13 maja 2019 roku w wieku 97 lat. Aktorka i piosenkarka była aktywna zawodowo przez równe 50 lat. Na swoim koncie ma nie tylko wiele ról filmowych, ale także około 650 piosenek, co uczyniło z niej jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenkarek XX wieku.  Po zakończeniu kariery w Hollywood skupiła się głównie na działalności na rzecz ochrony praw zwierząt. Niemniej interesujące było także jej życie osobiste. Doris Day wychodziła za mąż aż czterokrotnie. Niewiele osób wie też, że w pewnym momencie swojego życia gwiazda była bankrutem i przeżyła swoje jedyne dziecko. Sprawdź, co jeszcze wiemy o pozaekranowych losach Doris Day już teraz poniżej.

Kim była Doris Day prywatnie?

Doris Day przyszła na świat 3 kwietnia 1922 roku w Cincinnati w stanie Ohio, jako Doris Mary Ann Kappelhoff. Wszyscy jej dziadkowie i babcie pochodzili z Niemiec. Pierwszy raz wyszła za mąż w 1941 roku, za puzonistę, Ala Jordena, z którym rozwiodła się po dwóch latach. Jej jedyne dziecko, syn Terrence Paul Jorden, był owocem właśnie tego małżeństwa. W dorosłym życiu syn Doris Day przybrał imię Terry Melcher i został znanym muzykiem i producentem. Zmarł na czerniaka 19 listopada 2004 roku w wieku 62 lat.

Drugim mężem gwiazdy, tym razem przez trzy lata, był George Weidler, znany saksofonista i autor piosenek. Doris Day trzeci raz wzięła ślub w 1951 roku. Z amerykańskim producentem, Martinem Melcherem, byli małżeństwem aż do jego śmierci w 1950 roku.

Doris Day po raz czwarty wyszła za mąż 1976 roku za Barry'ego Comdena. Gwiazda rozwiodła się z nim w 1981 roku.

Doris Day była obrończynią praw zwierząt

Doris Day zaczęła się interesować losem zwierząt już jako nastolatka. Stało się tak po tym, jak jej ukochany pies, Tiny, podczas spaceru zginął pod kołami samochodu. Gwiazda bardzo przeżyła jego śmierć i od tamtego czasu silnie zaangażowała się w ruchy na rzecz praw zwierząt. W 1971 roku została współzałożycielką fundacji Actors and Others for Animals i razem z innymi gwiazdami wystąpiła w kampanii sprzeciwiającej się noszeniu naturalnych futer.

W 1978 roku Doris Day założyła Doris Day Pet Foundation, a 1987 roku Doris Day Animal League. W 2011 roku gwiazda przekazała 250 tys. dolarów na ośrodek pomocy poszkodowanym koniom w Teksasie, który na jej cześć, nazwano Doris Day Horse Rescue and Adoption Center.

Doris Day zmarła 13 maja 2019 roku. O jej śmierci poinformowali przedstawiciele fundacji Doris Day Animal Foundation.

Zobacz zdjęcia Doris Day z różnych okresów jej życia w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: 61-letnia Sharon Stone TOPLESS w pikantnej sesji dla "Vogue" [FOTO, WIDEO]