Dorota Masłowska jest wielką fanką Magdy Gessler, jak okazuje się po przeczytaniu wywiadu, jaki ukazał się w weekendowej Gazecie Wyborczej. Masłowska, pisarka, poetka, zdobywczyni nagrody Nike i Paszportu Polityki, a także reżyserka producentka, piosenkarka, komentatorka polskiej rzeczywistości o niesamowicie przenikliwym spojrzeniu, w rozmowie z dziennikarzem Wyborczej przyjrzała się m.in. polskiemu show-biznesowi. Już komentowano ostre słowa Masłowskiej pod adresem Renaty Kaczoruk i show Azja Express. Dorota napisała wtedy o narzeczonej Kuby Wojewódzkiego: wizerunkowa bankrutka, superzdeterminowana, nieprzebierająca w środkach, nie tylko nie zdobyła serc publiczności, ale wręcz stała się obiektem namiętnego ogólnonarodowego linczu. O ile jednak Azja Express Masłowska traktowała jako swoisty fenomen, ale była wobec jego uczestników i samego zamysłu show raczej krytyczna, o tyle program Kuchenne Rewolucje i Magdę Gessler Masłowska po prostu uwielbia. Show Gessler pisarka określa nawet dokumentem epoki, zaznaczając, że chodzi jej o analizę socjologiczną współczesnej Polski, jaka się w nim odbywa. Co dokładnie o Gessler powiedziała Masłowska?

Magda Gessler to moja idolka. Wciąż jestem uzależniona od „Kuchennych rewolucji” i wciąż jestem pod wrażeniem ich niesamowitej socjologiczności. Nie ma lepszego dokumentu epoki. Ale Magda Gessler jako dokumentalistka to jedno, w tych programach interesuje mnie również jej relacja z mężczyznami.

Mamy do czynienia z niebywale charyzmatyczną, superpewną siebie, silną babą w konfrontacji z całym pokoleniem słabych mężczyzn. Mężczyzn wychowanych przez kobiety, przez nauczycielki, mężczyzn, którzy wymigali się od wojska, którzy przed kamerą drą szaty, płaczą i ewidentnie są słabi i bezradni, ale mają za to wielkie ego i katolicko-szowinistyczną pogardę do kobiet. I często odnoszę wrażenie, że zaprosili Magdę Gessler z kamerą tylko po to, żeby ich upodliła i deptała im swoimi kosmicznymi butami po twarzach na oczach milionów widzów.

Na koniec wywiadu w Gazecie Wyborczej Dorota Masłowska podsumowuje:

„Kuchenne rewolucje” są niesamowite. Ten program to wielkie archiwum Polski.

Więcej o polskiej popkulturze przeczytamy w najnowszej książce Masłowskiej,Jak przejąć kontrolę nad światem bez wychodzenia z domu, która już za moment pojawi się w sklepach. Jak myślicie, pojawi się specjalny rozdział poświęcony Magdzie Gessler? ;-)