Aktualnie w Polsce jest już ponad 3600 osób zakażonych koronawirusem, natomiast z powodu COVID-19, życie w naszym kraju straciło 79 chorych. Kilka dni temu, Rada Ministrów na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, wprowadziła nowe środki ostrożności w związku z walką z koronawirusem. Wśród nich znalazły się m. in. specjalne godziny zakupów dla osób powyżej 65. roku życia oraz limit osób w sklepach. Od trzech tygodni na terenie całego kraju odwoływane są imprezy masowe, rozgrywki sportowe a szkoły i uczelnie wyższe wprowadziły nauczanie online. Pod znakiem zapytania stoją także wybory prezydenckie, zaplanowane na 10 maja. W niepewności żyją również uczniowie klas ósmych oraz tegoroczni maturzyści. Według wstępnych zapowiedzi rządu i CKE, egzaminy ośmioklasistów i dojrzałości nie są zagrożone. Innego zdania są natomiast niektórzy rodzice. Wśród nich jest m. in. Dorota Szelągowska. Prowadząca program "Domowe rewolucje" zdecydowała, że jej 19-letni syn nie przystąpi do matury. 

To jest decyzja, którą podjęłam już parę dni temu. Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć - powiedziała w "Dzień dobry TVN" Dorota Szelągowska. 

Na antenie TVN, Szelągowska dodała także, że mimo ciężkiej decyzji jaką musiała podjąć wraz z synem, cieszy ją zachowanie 19-latka, który wykazała się dużą odpowiedzialnością. 

Myślę, że jest to bardzo trudny moment dla młodego człowieka, który właśnie miał mieć, jak sam twierdził, rok życia - matura, zdanie na studia, najdłuższe wakacje, super koncerty i nagle się wszystko wali. Jestem z niego bardzo dumna. 

W rozmowie z Mateuszem Hładki, Dorota Szelągowska zdradziła, że obecnie przebywa z najbliższymi w swoim domu na Warmii.  

Syn Doroty Szelągowskiej nie będzie zdawał w tym roku matury

Prywatnie Dorota Szelągowska jest córką znanej pisarki, Katarzyny Grocholi. Prezenterka telewizyjna dwukrotnie wychodziła za mąż. Oba małżeństwa, w tym z kompozytorem, Adamem Sztabą, zakończyły się rozwodem. Szelągowska jest także mamą dwójki dzieci - urodzonego w 2001 roku, Antka i dwuletniej córki, Wandy. 

Uważacie, że Dorota Szelągowska i jej syn podjęli słuszną decyzje? 

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Pink i jej trzyletni syn zachorowali na koronawirusa. "Mój test dał wynik pozytywny