Dorota Szelągowska nie ma za sobą łatwej przeszłości. W maju 2016 roku projektantka wnętrz udzieliła głośnego wywiadu Magdzie Mołek, w którym opowiedziała o traumatycznym dzieciństwie i zmaganiach z ojczymem, który był alkoholikiem i pedofilem. Ze względu na rozwód rodziców, Szelągowska nie otrzymała takiego wsparcia od matki, jakiego potrzebowała. U Katarzyny Grocholi zdiagnozowano raka i lekarze dawali jej bardzo małe szanse na przeżycie. Pisarka spisała nawet testament. "Myślę, że nie dostałam tyle wsparcia w dzieciństwie, ile powinnam była dostać. Ale to dlatego, że moja mama miała raka, moja mama umierała. Moi rodzice się rozwiedli. Miała własne problemy. Myślę, że dała mi tyle miłości, ile była w stanie. Ale to chyba nie było wystarczająco" - mówiła Szelągowska. W jednym z najnowszych wywiadów prowadząca program "Domowe rewolucje" wyznała, że kiedy po raz pierwszy została mamą, jej życie wcale się nie polepszyło.

Dorota Szelągowska szczerze o swojej przeszłości

Dorota Szelągowska w rozmowie z magazynem "Twój Styl" przyznała, że chociaż dzisiaj ma radosne i stabilne życie, to nie zawsze tak było. Prezenterka wprost wyznała, że żyła w biedzie:

"Nie mam pojęcia, jak udawało się mamie wiązać wtedy koniec z końcem. Kiedy urodziłam pierwsze dziecko, nie było mnie stać na pampersy. Pamiętam tamte lata. Wiem, jak trzeba się nagimnastykować, żeby przeżyć miesiąc za mniej niż średnią krajową. To mnie utrzymuje w czujności. Zarabiam dobrze, ale nie zatracam się w luksusie. W życiu może być różnie"

Dorota Szelągowska - kim jest prywatnie?

Dorota Szelągowska przyszła na świat 26 września 1980 roku w Trypolisie. Jej matką jest znana pisarka, Katarzyna Grochola. Prowadząca programu "Domowe rewolucje" wychodziła za mąż trzykrotnie. W latach 2013-2015 była żoną znanego muzyka, Adama Sztaby. Para pobrała się po 11 latach wspólnego życia. Niestety, małżeństwo nie trwało długo. Trzeci mąż Szelągowskiej telewizyjnej nie jest osobą publiczną. Para pobrała się w sekrecie. Wiadomo jedynie, że ma na imię Michał i pochodzi z Zakopanego. Gwiazda zdradziła, że poznała go w pracy. Dorota Szelągowska ma dwoje dzieci - 18-letniego syna Antoniego oraz córkę Wandę, która urodziła się w 2018 roku.