Do skandalicznego zachowania Donatana doszło po jego wspólnym występie z Edytą Górniak. Wokalistka i producent muzyczny zostali zaproszeni wówczas do wspólnego pozowania na ściance. W pewnej chwili ręka Donatana zsunęła się na pośladek Edyty. Gwiazda zareagowała błyskawicznie i na oczach fotoreporterów spoliczkowała kolegę, po czym powiedziała mu kilka słów do słuchu. Na nagraniu widać, że Edyta była mocno oburzona całą sytuacją. Nie ona jedna. Teraz zachowanie Donatana zaczęły komentować też inne gwiazdy, w tym Dorota Wellman. Co powiedziała?

Dorota Wemman o zachowaniu Donatana w Opolu

Dorota Wellman w rozmowie z dziennikiem Fakt ostro skomentowała zachowanie Donatana. Z ust dziennikarki pod jego adresem padło dużo ostrych słów. Co dokładnie powiedziała gospodyni „Dzień Dobry TVN”?

Powinnyśmy reagować zdecydowanie i jasno tak jak Edyta. Wspieram ją w stu procentach! To normalna reakcja obronna. Nic nie usprawiedliwia zachowania Donatana. Myślę, że on chciał wykorzystać sytuację, że był z nią w miejscu publicznym. Myślał, że mu się upiecze i zrobi sobie przyjemność. A nie tędy droga! Przecież oni nie są w zażyłych stosunkach, więc jak tak można? To obrzydliwe!

Zachowaniem Donatana oburzone są także inne osoby publiczne. Nietakt muzyka skomentowała już m.in. Karolina Korwin Piotrowska, która na swoim Instagramie napisała, co myśli o całym zajściu:

@edytagorniak daje w Opolu w pysk jednemu panu, któremu rączka się zsunęła zbyt blisko jej pupy. Ten pan to Donatan. Podobno gwiazdor. Video jest do obejrzenia na @youtube Brawo Edyta, dajesz super przykład! Niech inne dziewczyny, kobiety wezmą z Ciebie przykład. Niech walczą. Niech nie pozwalają sobą pomiatać, niech nie dają się uprzedmiotawiac. Jeszcze raz mega propsy! Większość kobiet/ dziewczyn pewnie by to zignorowała, choćby ze strachu, żeby nie usłyszeć „coś ty taka sztywna?”, trzeba do tego odwagi, by to zrobić, by się nie dać. Trzeba z tym walczyć. Z chamowa, seksizmem, poniżaniem, wstydem i obłapianiem bez zgody zainteresowanej.

W podobnym tonie wypowiedziała się już także Kazimiera Szczuka:

Jest to reakcja jak najbardziej słuszna. Trzeba reagować natychmiast, od razu i proporcjonalnie do czynu. Taka reakcja kobiety ma bardzo długą tradycję w kulturze i jest jak najbardziej właściwa.

Zadzie się z tak ostrymi wypowiedziami gwiazd pod adresem Donatana