Dorota Wellman pozwoliła sobie ostatnio na dość mocną krytykę popularnego trendu na chwalenie się pośladkami w social mediach. Dziennikarka w najnowszym felietonie dla Wysokich Obcasów zapytała retorycznie, dlaczego nikt nie chwali się na przykład swoją inteligencją czy wykształceniem, a tylko "dupą w legginsach, w stringach, na łożu i na leżaku"? Co dokładnie napisała Wellman i dlaczego kilka osób może mieć jej to za złe?

Dorota Wellman o "dupie w legginsach" w Wysokich Obcasach

Dlaczego kobiety z takim upodobaniem pokazują dupy? Na Facebooku, Instagramie króluje wypięta pupa. W stringach. Goła, przysłonięta tiulem. Umięśniona w legginsach. Wyeksponowana na łożu. Opalona na leżaku. Furorę robią pokazujące pupy kobiety, które znamy tylko z tej księżycowej strony. Bo twarzy już nie pokazują. Można powiedzieć, że znamy się tylko z widzenia z ich zadkami…

Ale to nie koniec. Lekcji anatomii ciąg dalszy. Nogi muszą być długie i opalone, bo muśnięte słońcem lub samoopalaczem wydają się dłuższe. Zresztą od czego Photoshop. Każdemu wydłuży, co trzeba (...). Brzuch powinien być płaski. Pokazać go trzeba w odbiciu w lustrze. I czekać, bo zostanie poddany ocenie całego świata. Brzuch jest tematem wielu dyskusji. Za gruby, za płaski. Bez sześciopaku albo zbyt męski. Osobną kategorię stanowią brzuchy po ciąży. Ten drań powinien być płaski jak deska w kilka godzin po połogu!”

Chodakowska odpowiada Wellman

Ten felieton DorotyWellman nie przeszedł bez echa. Wszystko wskazuje na to, że treść tekstu dotarła także do Ewy Chodakowskiej. Trenerka opublikowała na Facebooku wpis, który można odczytywać jako ciętą ripostę na przekaz Wellman. I choć Chodakowska nie sprecyzowała, do kogo konkretnie kieruje swoje złośliwe słowa, to jednak można domyślić się, że jest to bezpośrednia odpowiedź na felieton Wellman! Chodakowska podkreśliła w swoim wpisie, że wysportowane ciało to powód do dumy, a nie krytyki, a oponka na brzuchu to oznaka choroby lub lenistwa:

O Madonno!! Jeszcze chwila i w mediach zacznie się demonizować ZDROWY STYL ŻYCIA. Serio? Aż tak uwiera zdrowe ciało? Jędrna - pardon - du*a? Płaski brzuch - i nie pisze tutaj o tarce..

Jak zgrabna to głupia? A czy opona na brzuchu jest oznaką oleju w głowie? Jakiejś szczególnej wybitności? Najczęściej jest oznaka choroby lub lenistwa… Często tez oznaką ignorancji... "Lubię siebie w rozmiarze XXL?" Super! Tylko co na to zdrowie! Otłuszczone organy wewnętrzne? Serducho walące z ciężarem kilofa przy wejściu na czwarte piętro? Zawał za zakrętem.. Pakując śmieci na talerz z czego chcesz regenerować swoj organizm? Prowadząc siedzący tryb życia jak chcesz spóźniona podbiec bez zadyszki pare metrów? (...)

Nie widzę nic złego w pokazywaniu przezwyciężania swoich słabości.. efektów sumiennej i ciężkiej pracy.. ciało jest tutaj wizytówką Waszej silnej woli! (...) Nie dawajcie się obrażać ludziom, którym daleko do zdrowego przykładu... Czuję się odpowiedzialna, za te wszystkie "dupy w opiętych leginsach", za te bezwstydnie płaskie brzuchy, za te dumnie podniesione głowy... za poprawę jakości życia...”

Konflikt gwiazd TVN?

Jak widać, Ewa Chodakowska ewidentnie nawiązuje do ostrych słów Doroty Wellman. Jednak dziennikarce nie chodziło chyba o krytykę zdrowego stylu życia - jak sugeruje trenerka - ale nadmiernego ekshibicjonizmu w sieci. Ciekawe, czy gospodyni „Dzień Dobry TVN” zareaguje na słowa Chodakowskiej. Myślicie, że Wellman odpowie trenerce na łamach kolejnego wydania Wysokich Obcasów…? A może na Facebooku? Czekamy na rozwój wydarzeń!