Dorota Wellman uważana jest za jedną z najbardziej lubianych gwiazd w Polsce. Dlaczego? Zapewne dlatego, że jest bezpośrednia, bezkompromisowa oraz ma dystans do siebie: m.in. wielokrotnie podkreślała, iż nie musi podobać się wszystkim. Prezenterka "Dzień dobry TVN" żartowała również ze swojej wagi i postury, co przysporzyło jej wielu fanów.

Po drugie bardzo szczerze wypowiada się o swoim życiu, nie ubarwiając go i nie starając się gwiazdorzyć. Dorota Wellman kilka razy w sposób żartobliwy, ale bezpośredni, wypowiadała się o swojej relacji z mężem, operatorem filmowym, Krzysztofem Wellmanem, z którym tworzy związek od 28 lat!

Gwiazda nie boi się również ostrych komentarzy, gdy coś ją zirytuje lub zdenerwuje: wyraziła m.in. swoją negatywną opinię o programie Kuby Wojewódzkiegozarzucając mu promowanie w nim seksizmu i "jednodniowych celebrytek".

Jeszcze inną sferą działalności prezenterki "Dzień dobry TVN" jest działalność charytatywna. Dorota Wellman słynie bowiem z tego, że gaże (i to niemałe!), które spływają na jej konto za udział w różnych kampaniach reklamowych, przeznacza na konta fundacji i osób potrzebujących, którzy na co dzień zmagają się z różnymi problemami. Ostatnio zrobiła to, gdy wzięła udział w kampanii promującej jedną z sieci supermarketów.

Teraz Wellman dołączyła do akcji Kampanii Przeciwko Homofobii Ramię w ramię po równość, która skupia osoby wspierające środowiska LGBT.

Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem. Czy ktoś jest gejem czy lesbijką nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jestem otwarta na to, że świat jest różnorodny - mówi dziennikarka w specjalnym spocie. Ja mam pięć par przyjaciół. Razem wyjeżdżamy na wakacje, razem obchodzimy święta, razem spędzamy wolne chwile. Jesteśmy sobie bardzo bliscy. Bardzo sobie pomagamy. Pięć par. Cztery pary mieszane, a jedna para jednopłciowa. Nikomu z naszych przyjaciół ani nam nie przeszkadza, że taka para jest w naszym towarzystwie. Akceptujemy tę parę w pełni uważając ich za pełnoprawny związek i za pełnoprawną rodzinę.Mieszkają obok mnie. Jak chcą zostawić koty pod moją opieką to ja nie mam z tym problemu. Szczególnie, że potem to moi chłopcy, moi geje opiekują się moim psem - mówi w spocie.

Zobaczcie poniższe nagranie:

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Dorota Wellman znowu pomaga potrzebującym. Co zrobiła?