Pisarz Jacek Piekara poinformował właśnie na swoim Twitterze, że przegrał proces, który wytoczyła mu Dorota Wellman. Przy okazji twórca zarzeka się, że wyrok byłby inny, gdyby tylko miał okazję się bronić. Jak jednak utrzymuje, sam nie miał pojęcia o tym, że toczy się przeciwko niemu jakiekolwiek postępowanie sądowe:

"Zgodnie z żądaniem Doroty Wellman i wyrokiem "rozgrzanych" sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie mam zapłacić prawie pół miliona złotych.. O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału..." – oznajmił na Twitterze pisarz Jacek Piekara.

Dorota Wellman pozwała Jacka Piekarę do sądu - za co?

Jak wynika z wpisu, pisarz miał zostać pozwany przez Dorotę Wellman za wpis, który umieścił w sieci w październiku 2016 r. Wpis ten brzmiał:

"Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!".

Dorotę Wellman musiało zaboleć to stwierdzenie tym bardziej, że dziennikarka nieraz wyjaśniła w wywiadach, że mimo swoich pulchnych kształtów prowadzi niezwykle udane życie małżeńskie. Piekara chciał tym wpisem ewidentnie „dopiec” dziennikarce. I teraz ma za swoje. Jak wylicza na Twitterze, kwota, którą za zapłacić w ramach zadośćuczynienia, zakrawa na 0,5 MILIONA złotych:

"Czego żąda ode mnie Wellman: - 360 tys. - przeprosiny - 75 tys. - kolejne przeprosiny - 25 tys. - wpłata na fundację - 6 tys. - jej koszta procesowe".

Jacek Pikara odniósł się do wyroku także w wywiadzie dla strony Tvp.info. Jak w nim poinformował, Dorota Wellman domaga się od niego m.in. publikacji przeprosin i przelewu na konto jednej z fundacji. Pisarz zarzeka się, że o wyroku dowiedział się od komornika, bo wezwania na rozprawy były wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkał.

Dorota Wellman - oficjalne oświadczenie

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok zaocznie. Można się jednak od niego odwołać, z czego pisarz zamierza skorzystać. Póki co Dorota Wellman nie odniosła się do wyroku. Prawniczka dziennikarki zapowiedziała jednak, że wyda specjalne oświadczenie dziś, 18 stycznia 2018, w godzinach popołudniowych. Czekamy na nie z niecierpliwością!