Informacja o śmierci Pawła Królikowskiego obiegła media w czwartek, 27 lutego 2020 roku. 58-letni aktor odszedł nad ranem po długoletniej walce z chorobą neurologiczną. Był jednym z najpopularniejszych polskich artystów, a widzowie uwielbiali go w serialu "Ranczo" oraz w roli jurora programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jego śmierć poruszyła wiele osób ze świata teatru, filmu i show-biznesu. Artyści, gwiazdy i celebryci zasypują media społecznościowe wzruszającymi wpisami wspominającymi Pawła Królikowskiego. Na jego śmierć zareagowali m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Małgorzata Kożuchowska, Anna Dereszowska, Anna Mucha, Tomasz Kammel, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Ibisz, Magda Schejbal, Marieta Żukowska, Ania Rusowicz, Maciej Dowbor, Michał Piróg, czy Anna Oberc.

Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski był nie tylko wybitnym artystą, ale też wspaniałym przyjacielem. Potwierdzają to wpisy gwiazd w mediach społecznościowych, które we wzruszający sposób wspominają zmarłego aktora.

- Paweł, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim dziełem jest także wspaniała, kochająca się i pełna twórczej pasji RODZINA. Jestem z Nią myślami i modlitwą. A Ty, Pawle nigdy nie znikniesz z naszego życia. Do zobaczenia, Przyjacielu. #pawelkrolikowski - napisał na Instagramie Krzysztof Ibisz.

We wzruszającym wpisie Pawła Królikowskiego pożegnał również Tomasz Kammel: - Gdy przychodził do @pytanienasniadanie, jeszcze przed startem rozmowy, poza kamerą, opowiadał co z moim udzialem ostatnio widział lub słyszał, i co mu się podobało. A na deser dorzucał jeszcze moje cytaty. Żebym wiedział, jak on to co mówi poważnie traktuje. Aktorem był znakomitym, a człowiekiem wybornym. Tyle razy umawialiśmy się na prywatne pogaduchy, ale jak to w tym biznesie bywa, czasu wiecznie jak na lekarstwo 

- Żegnaj Pawełku! Takim Cie zapamiętam!!! Byłeś wspaniałym Kolegą, dobrym Człowiekiem!!! I mega wrażliwym... serce pękło... Niech Ci tam pięknie Anioły śpiewają... poezję śpiewaną! RIP [*] - napisała Anna Oberc.

- Pracowaliśmy razem przez 6 lat, a nawet znałem Pawła wcześniej. Nikt z nas nie brał pod uwagę takiego scenariusza. Nie spodziewałem się tej wiadomości. To dla mnie szokująca sytuacja i nie wiem, co powiedzieć - powiedział Maciej Dobor w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Swoje współczucie dla rodziny Pawła Królikowskiego wyraziła również Olga Frycz: - Bardzo współczuje całej wspaniałej Rodzinie Królikowskich tak ogromnej straty. To strasznie smutna wiadomość. Odszedł wspaniały Aktor . Mąż. Tata. Dziadek.

- Żegnaj Pawle, to był zaszczyt móc Ciebie znać. Dziękuję za uśmiech, otwarty umysł i dobro, które od Ciebie biło. Ogromne wyrazy współczucia dla Twojej rodziny. Bądźcie silni Kochani - napisała na Instagramie Katarzyna Cichopek.