"Down the road. Zespół w trasie" to program, w którym Przemek Kossakowski razem z szóstką osób z zespołem Downa wyrusza w podróż po Europie. W trakcie wyjazdu uczestnicy mogą zmierzyć się nie tylko z wieloma trudnościami codziennego życia, ale także stereotypami, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, stacja TTV zapowiedziała, że już rozpoczęto pracę nad drugim sezonem programu. 

- Chcielibyśmy pokazać, że pierwszy sezon programu nie był przypadkiem, a fenomenalne osobowości bohaterów to coś odosobnionego. W Polsce żyją tysiące ludzi z zespołem Downa i wielu z nich ma nam wiele do opowiedzenia. To olbrzymia przestrzeń, zaskakująca, nieoczywista i fascynująca. Uważam, że droga którą zaczęliśmy iść w pierwszym sezonie jest cały czas drogą przez nieznane. Jestem szczęśliwy, że znów wyruszę w trasę, jeszcze nigdy nie oczekiwałem decyzji o kontynuacji cyklu z taką niepewnością i ekscytacją - komentuje Kossakowski. 

"Down the road. Zespół w trasie 2" - kiedy premiera? 

W niedzielę, 7 czerwca rozpoczęły się poszukiwania uczestników do drugiej edycji "Down the road. Zespół w trasie". Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.downtheroad.pl. Produkcja ujawniła, że nagrania do drugiego sezonu programu mają się odbyć na przełomie sierpnia i września, a jego premiera planowana jest na wiosnę 2021 roku.

Przypomnijmy, że powtórki pierwszej edycji "Down the road. Zespół w trasie" można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 21:00 na antenie TVN. 

ZOBACZ TAKŻE: Przemek Kossakowski opowiedział o tym, jak program "Down the road. Zespół w trasie" zmienił jego życie